Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Filozoficzne klocki lego - mój wymarzony dom PDF Drukuj Email

W lutym w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się kolejne zajęcia “Filozoficzne klocki Lego”. Tematem zajęć był Mój wymarzony dom. Dzieci pracowały w 3 grupach. Tego dnia oprócz wykazania się kreatywnością musieli jeszcze pamiętać o współpracy w zespole. Widoczny był podział obowiązków, jedni budowali ściany i urządzali wnętrze, inni część ogrodową, baseny, zjeżdżalnie, tarasy. Dzieci mogły się namacalnie przekonać, że umiejętność dobrej współpracy przynosi efekty.

Zajęcia są realizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Jak odszyfrowywaliśmy świat w lutym PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Odszyfruj świat”, realizowanych w Szkole Podstawowej w Książenicach, sfinansowanych przez Fundację mBanku, uczestnicy zastanawiali się jak opisać drogę w sposób zrozumiały tylko dla wtajemniczonych. Uczniowie wymyślali swoje systemy - ciekawe czy zgadniecie w jaki sposób tu opisano trasę: TVPLXPI :)

Uczestnicy poznali również szyfr zegarowy.
W związku ze zmianą planu lekcji grupa rozbiła się na dwie mniejsze. Fakt ten wykorzystaliśmy do wymiany zaszyfrowanych wiadomości i przetestowania swoich umiejętności szyfrantów.

 
Lutowe zajęcia "Ukryj tajemnice" PDF Drukuj Email

Uczestnicy zajęć „Ukryj tajemnice”, realizowanych w Szkole Podstawowej w Książenicach, sfinansowanych przez Fundację mBanku, obejrzeli krótki dokument o Enigmie. Następnie dyskutowali o znaczeniu złamania tego szyfru.

Poznali również szyfr „Luty Zima Kole” oraz szyfr zegarowy i przesyłali do siebie wiadomości. 
Omówili również plan przygotowania zagadek dla uczniów szkoły, a także gry terenowej z wykorzystaniem szyfrów.

 
Ruszyły zajęcia artystyczno-teatralne PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Józefinie ruszyły warsztaty artystyczno-teatralne organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU. Na pierwszych zajęciach uczniowie zaprezentowali się w wybranych przez siebie krótkich wierszykach lub piosenkach. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem prezentowały się podczas zajęć. Prowadząca rozmawiała również z uczestnikami o ich oczekiwaniach wobec zajęć, które z konieczności na razie są prowadzone zdalnie.

 
Podróż dookoła świata - Brazylia PDF Drukuj Email

3 lutego uczestnicy zajęć „Podróż dookoła świata” organizowanych w Szkole Podstawowej w Józefinie kontynuowali podróżowanie po Ameryce Południowej. Poznali ogromny kraj - Brazylię, wraz z jej fauną i florą. Korzystając z panującego obecnie okresu karnawału zapoznali się z jego tradycją. Dowiedzieli się jak okres ten obchodzony jest w Rio de Janeiro. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe maski. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 66
Joomla Templates designed by Web Hosting