Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Filozoficzne klocki lego - wóz strażacki PDF Drukuj Email

Majowe zajęcia z Filozoficznych klocków Lego odbyły się po Święcie Strażaka więc była to bardzo dobra okazja, żeby poruszyć z dziećmi ten temat. Porozmawialiśmy o pracy strażaków, o wozach strażackich, przypomnieliśmy sobie numer alarmowy do straży pożarnej i uczniowie rozpoczęli budowanie swoich pojazdów jakie im się kojarzą ze strażą pożarną. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Podróż dookoła świata - Kenia PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Podróż dookoła świata” tym razem uczestnicy odwiedzili kontynent afrykański. Podróż rozpoczęli od Kenii, państwo przez które przechodzi równik Ziemi  Wybrali się na przejażdżkę na Safari i do masajskiej wioski, aby podziwiać lokalne ozdoby i taniec. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy koczowniczy tryb życia. A także, że w upalnej Kenii, Kenijczycy nie piją nigdy zimnych napoi...  Na koniec zainspirowani kolorowymi ozdobami Masajek każdy zrobił swoją ozdobę afrykańską na szyję wraz z własnoręcznie wykonanymi koralikami...

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym ekran i tekst Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i dziecko

 
Filozoficzne klocki lego - mój sobowtór PDF Drukuj Email

Na ostatnich kwietniowych zajęciach z Filozoficznych klocków Lego, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Skułach, dzieci miały za zadanie zbudować swojego sobowtóra. Najpierw wyjaśniliśmy sobie co to jest sobowtór i uczniowie rozpoczęli budowanie. Niektórzy wykonali swojego sobowtóra jako postać z bajki, gry. Prace były bardzo ciekawe i twórcze. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Rękodzieło - podsumowanie działań PDF Drukuj Email

Podczas warsztatów  z rękodzieła organizowanych przez  Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU uczestnicy zajęć rozbudzają w sobie pasje w zakresie sztuki, inspirujące do podejmowania nieszablonowych działań, pomagające uwierzyć we własne możliwości, rozwijające talenty, wyobraźnię, kreatywność, dociekliwość oraz innowacyjność. W twórczej i radosnej atmosferze wykorzystując różnorodne techniki rękodzielnicze uczestnikom warsztatów w ostatnim czasie udało się stworzyć: papierowe kwiaty, świąteczne kurczaczki i koszyki, wiosenne drzewka i żelowe świece.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, na świeżym powietrzu i drzewo

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Projekt „Poczuj, że potrafisz" PZu Fundacja aciele Szkoły Ksidk icach FUNDACJA” Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 
Woda, powietrze, ogień - magia w kuchni PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Woda powietrze ogień” uczniowie badali rozpuszczalność substancji (dostępnych w kuchni, używanych do przygotowywania potraw przez rodziców) w wodzie. Tworzyli mieszaniny jednorodne i niejednorodne, roztwory nasycone i nienasycone. Badali również właściwości cieczy nienewtonowskiej. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, siedzi, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting