Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Rękodzieło - sznurki w roli głównej PDF Drukuj Email

Podczas ostatnich spotkań uczestnicy zajęć artystyczno-edukacyjnych z rękodzieła prowadzonych w Szkole Podstawowej w Józefinie poznawali i wykorzystywali do swoich prac różnorodne sznurki. Przybliżyli sobie w ten sposób proces powstawania m.in. sznurka jutowego. Dowiedzieli się, że sznurek ten jest w 100 % pochodzenia naturalnego, bo wytwarzany jest z rośliny zwanej jutą. Potrzeba tylko trochę wyobraźni i można stworzyć z niego cuda. Pamiętajmy, wybierając produkty ekologiczne i korzystając z recyklingu dbamy o naszą planetę!

Warsztaty organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.

 
Woda powietrze, ogień - eksperymenty ze śniegiem i lodem PDF Drukuj Email

Na kolejnych zajęciach „Woda, powietrze, ogień” organizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w Szkole Podstawowej w Skułach, sfinansowanych ze środków Fundacji PZU uczestnicy kontynuowali eksperymentowanie ze śniegiem i lodem. Sprawdzali czy szybciej stopi się śnieg zmieszany z solą, czy bez niej. Dowiedzieli się jak powstają góry lodowe oraz jak zachowują się na wodzie. Sprawdzili również czy zamarznięte w lodzie przedmioty - liście, igły, gałązki, plastik itp. - będą dobrze zachowane.

 
Scoolski projekt - rozpoznawanie drzew i krzewów PDF Drukuj Email

Kolejne zajęcia w ramach scoolskiego projektu prowadzonego w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU zostały podzielone na dwie części.

W pierwszej części spotkania rozpoznawaliśmy gatunki drzew i krzewów iglastych. Uczniowie w parach przyporządkowywali nazwy roślin (otrzymane na kartonikach) do gałązek z igłami i szyszek leżących na stolikach każdej pary. Można było skorzystać z atlasów i przewodników.

W drugiej części zajęć uczestnicy wzięli udział w grze terenowej. Otrzymali mapki terenu szkolnego, na których były zaznaczone wybrane do rozpoznania gatunki drzew i krzewów. Należało odnaleźć wśród wielu drzew w ogrodzie, drzewo oznakowane karteczką, rozpoznać je oraz na mapce w odpowiednim miejscu zapisać nazwę gatunkową. Zajęcia w terenie dostarczyły uczestnikom wiele radości i przeróżnych emocji. Wszyscy chcieli być najlepsi, zająć pierwsze miejsce, a poza tym świetnie się bawili.

 
Filozoficzne klocki lego - dom dla zwierzątka PDF Drukuj Email

27 stycznia w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się kolejne zajęcia „Filozoficzne klocki Lego” realizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na kolejne zajęcia i były bardzo ciekawe jaki będzie ich temat. Tym razem uczestnicy mieli zadanie, aby zbudować dom, w którym będzie mógł schronić się ich ulubiony zwierzak. Mieli bardzo ciekawe pomysły na wykonanie konstrukcji przyjaznej dla zwierzaka.

 
Rozpoczęcie zajęć wokalnych PDF Drukuj Email

W dniu 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Józefinie rozpoczął się cykl zajęć wokalnych. Warsztaty organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.

Zajęcia rozpoczynają się ćwiczeniami z emisji głosu oraz nauką prawidłowego oddechu podczas wykonywanych ćwiczeń. Po rozgrzaniu strun głosowych uczestnicy rozpoczynają naukę śpiewu piosenek. Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się piosenki „Nasze kobietki” . Każdy z uczestników spotkania wykonywał utwór indywidualnie oraz grupowo. Na kolejnym spotkaniu uczestnicy przećwiczyli śpiew piosenki „Nasze Kobietki” oraz został wprowadzony nowy utwór zespołu MY TRZY „Tęcza”. Grupa powoli przygotowuje się do Mini Koncertu z okazji Dnia Kobiet na Akademii Szkolnej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 66
Joomla Templates designed by Web Hosting