Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Regulamin konkursu PDF Drukuj Email

 
Zapraszamy do udziału w konkursie PDF Drukuj Email

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszy lapbook "Znaczenie owadów w naszych ogrodach" Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie lapbooka na temat znaczenia owadów w przyrodzie życiu człowieka. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę. Prace należy dostarczyć do sekretariatu swojej Szkoły do dnia 21.05.2021r. w konkursie przewidziane są nagrody. Więcej informacji w requlaminie konkursu na stronie internetowej Fundacji Przyjaciele Szkoły Książenicach fundacja.ksiazenice.net. Fundacja Przyjaciele 緊赛 Szkoły w KsiÄżenicach Konkurs organizowany ramach projektu „Poczuj, że potrafisz" dofinansowanego przez Fundację PZU PZU FUNDACJA”

 
Orientuj się - wyprawa do Skulskiego Lasu PDF Drukuj Email

W ramach zajęć Orientuj się! realizowanych w Szkole Podstawowej w Skułach uczestnicy wyruszyli na poszukiwania Rezerwatu „Skulski Las”. Wędrówkę rozpoczęli od przenalizowania fragmentu mapy Bartoszówki i Skuł. Zwrócili uwagę na legendę i znaki topograficzne oraz skalę. Odnaleźli miejsce „Startu” i zaznaczyli go na mapie oraz zlokalizowali miejsce docelowe (skrzyżowanie ul. Dębowej z ul. Ekologiczną). Wyznaczyli najkrótszą trasę do celu. Oszacowali czas przejścia i wyruszyli w trasę kierując się mapą. Na rogu ul. Dębowej i ul. Ekologicznej uczestnicy spotkali się z p. Michałem Mirgosem - studentem Uniwersytetu Rolniczego Wydział Leśny w Krakowie.

Następnie wyszukali na mapie rezerwat przyrody: „Skulski Las” . Wytyczyli na mapie trasę dojścia do rezerwatu i oszacowali czas przejścia. Po dotarciu do celu obeszli rezerwat kierując się znakami turystycznymi. Słuchali opowieści p. Michała o faunie i florze rezerwatu. Wyszukiwali rośliny i obserwowali zwierzęta. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi, drzewo, przyroda i droga Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i przyroda

 
Odkrywcy przyrody - wiosenne kwiaty i wzrost rośin PDF Drukuj Email

Wiosną w Polsce zakwita wiele roślin. Rosną dziko w lasach, na łąkach w zaroślach, w górach, a niektóre są też uprawiane w ogrodach. Część wiosennych kwiatów rzadko można spotkać w ich naturalnym środowisku. Na zajęciach „Odkrywcy przyrody” w dniu 12 kwietnia uczestnicy rozmawiali o wiosennych kwiatach, także tych, którym grozi wyginięcie. Następnie wyruszyli indywidualnie w teren w poszukiwaniu wiosennych kwiatów.

Na kolejnych zajęciach uczniowie rozmawiali o etapie rozwoju rośliny, a następnie przygotowali własną hodowlę. Obserwowali wzrost fasoli przez dwa tygodnie. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst „Helenka Stokrotka” Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „Gabrysia Tulipan ipaz”

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst „krokus Kuba tulipan” Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst

 
Podróż dookoła świata - Indie PDF Drukuj Email

Podczas „Podróży dookoła świata” uczestnicy kierują się dalej w głąb kontynentu Azjatyckiego i docierają do niezwykle różnorodnego półwyspu Indyjskiego, na którym leżą Indie. Poznają różnorodność kulturową i religijną tego Państwa. Uczniowie przenieśli się w kolorowy świat Bollywood, oglądając krótki film z tamtejszej produkcji. Poznali potrawy i przyprawy, które rządzą w kuchni indyjskiej oraz wiele ciekawostek związanych żywieniem w Indiach. Dzieci poznały również nowe znaczenie zwierząt, takich jak słoń czy krowa, w Indiach. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik stworzył za pomocą origami zakładkę do książki w kształcie słonia, który symbolizuje w Indiach mądrość.  Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting