Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Odkrywcy przyrody - pierwsze zajęcia PDF Drukuj Email

W dniu 1 lutego w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym odbyły się pierwsze zajęcia „Odkrywca przyrody” organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Uczniowie podczas zajęć wyjaśniali zjawiska powstania śniegu, mrozu i szronu. Określali cechy zimowej pogody. Przeprowadzili eksperyment ze śniegiem, który pozwolił im dowiedzieć się, w jakich warunkach następuje zmiana stanu skupienia wody.  Na zakończenie zajęć wykonali pracę plastyczną – „Śnieżynka”.

 
Pierwsza podróż dookoła świata - Meksyk PDF Drukuj Email

27  stycznia rozpoczęły się zajęcia „Podróż dookoła świata” organizowane w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

W pierwszą podróż uczestnicy zajęć wybrali się do Meksyku. Dowiedzieli się gdzie leży Meksyk, jaka jest nazwa jego stolicy oraz w jakim języku porozumiewają się mieszkańcy. Następnie poznali trochę historii o Aztekach i Majach, a także parę informacji związanych z geograficznym położeniem. Zobaczyli kilka tradycyjnych wydarzeń, które mają miejsce właśnie w Meksyku. Dowiedzieli się również co Europejczycy zawdzięczają mieszkańcom Meksyku. Na koniec wykonali samodzielnie kolorowe sombrero - tradycyjne meksykańskie nakrycie głowy.

 
Pierwsze warsztaty rękodzieła PDF Drukuj Email

W dniu 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Józefinie rozpoczął się cykl zajęć z rękodzieła. Warsztaty organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU. Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną oraz kształtować poczucie estetyki. Uczniowie będą poznawać różnorodne techniki rękodzielnicze i sposoby wykorzystania ich w życiu codziennym. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały sznurkowe wazoniki ozdobione filcem.

 
Scoolski projekt wystartował PDF Drukuj Email

23 stycznia rozpoczął się scoolski projekt – zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Na pierwszym spotkaniu, na podstawie filmu Witolda Czuksanowa „Z wizytą w rezerwacie Skulskie Dęby” oraz innych informacji zamieszczonych w Internecie o drugim rezerwacie przyrody Skulski Las, uczestnicy zapoznali się z bioróżnorodnością występującą w danych obiektach. Uczniowie przygotowali  materiały do prezentacji multimedialnej. Wspólnie z prowadzącą omówili zaplanowane zadania i sposoby ich realizacji.

 
Rozpoczęcie zajęć "Woda, powietrze, ogień" PDF Drukuj Email

W dniu 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się pierwsze zajęcia „Woda, powietrze, ogień” organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Uczestnicy zajęć przeprowadzili obserwacje płatków śniegu pod lupą. Dowiedzieli się gdzie spadł na Ziemi największy płatek śniegu i jakie miał wymiary oraz jak powstają płatki śniegu. Następnie uczniowie sprawdzili eksperymentalnie, czy stopi się małe igloo do którego wstawi się świecę. Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły płatki śniegu w formie wycinanki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 66
Joomla Templates designed by Web Hosting