Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Zajęcia na rolkach dla dorosłych PDF Drukuj Email

Od października do grudnia trwały zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na rolkach dla dorosłych,  zorganizowane w ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy", dofinansowane przez Stowarzyszenie Europa i my z programu Działaj Lokalnie.

Pomysł na takie zajęcia okazał się strzałem w dziesiątkę. Po dniu pełnym obowiązków przejażdżka na rolkach dla dorosłych była wspaniałym sposobem na rozluźnienie i oderwanie się od codziennych spraw.

 
Każdy potrafi pomóc PDF Drukuj Email

24 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla rodziców i dzieci. Kolejny raz cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 
Szachowy zawrót głowy PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy" dofinasowanego z programu Działaj Lokalnie udało nam się zorganizować szkolenie "Jak prowadzić kółko szachowe w szkole" dla czterech nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Zakupiliśmy też kilkanaście kompletów szachów, matę edukacyjną oraz książki pomocne przy nauce królewskiej gry. Obecnie trwają zajęcia prowadzone w ramach projektu dla uczniów.

 
Sztuki ogrodowe PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" sfinansowanego przez Fundację PZU, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach uczestniczą w dodatkowych zajęciach artystycznych "Sztuki ogrodowe". Dzieci poznają różne techniki plastyczne, wykonując prace nawiązujące do tematu przewodniego, czyli ogrodów. Do tej pory uczniowie malowali pory roku, wykonywali m.in. papierowe jesienne liście, jesienne drzewa, słoneczniki, malowali patyczkami obrazki z darami jesieni.

 
Program warsztatów kulinarnych PDF Drukuj Email

Na warsztatach kulinarnych organizowanych we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach, będziemy przyrządzać potrawy zdrowe i szybkie do przygotowania. Zawsze bez użycia mleka, cukru i maki pszennej. Z wykorzystaniem produktów sezonowych i aktualnie dostępnych.

Uczestnicy otrzymają przepisy, ciekawe artykuły i wiadomości praktyczne, czym można zastępować poszczególne składniki tradycyjnych przepisów.

Tematy:
1. Gofry kokosowe i naleśniki ryżowe + nietypowe dodatki z sezonowych owoców + witaminowa jesienna herbata
2. Zupy - jesienne kremy z warzyw... i owoców
3. Smarowidła do pieczywa + chleb i przekąski wypiekanie z mak bezglutenowych
4. Ekspresowe ciasta + wersja zimowej herbaty i kawy
5. Oryginalne pasztety z wykorzystaniem warzyw i nasion

Warsztaty są dofinansowane z środków gminy Grodzisk Mazowiecki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 45
Joomla Templates designed by Web Hosting