Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Gimnastyka przedszkolaka PDF Drukuj Email
W ramach projektu "By zdrowym być!" dofinansowanego z Fundacji BGK dzieci z  przedszkola przy Szkole Podstawowej w Książenicach uczestniczyły nie tylko w Warsztatach Kulinarnych ale i Zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

W ciągu pół roku odbyło się 12 zajęć, a każdy miesiąc był poświęcony innej sprawności. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia z zakresu skakania, biegania, równowagi, rzucania do celu, odbijania , rozciąganiu, a Pani Joanna Ratuska pilnowała by dzieci i przy tym utrzymywały prawidłową postawę.
 
Współczesny rycerz PDF Drukuj Email
Po powrocie z hiszpańskiej ziemi gdzie to zwycięskich walk stoczył bez liku, Rycerz nasz oczyściwszy zgrubsza swą zbroję ułożył ją w jednej ze szkolnych komnat, a obok szablę i kilka innych skarbów.  Tydzień cały dziatwa schodziła się radośnie i oglądała to wszystko, wrzasku robiąc przy tym co niemiara!

Nam przyszło zatem po stokroć  podziękować Panu Krzysztofowi Wichrowi za to wszystko!

Więcej informacji o współczesnym rycerstwie można znaleźć na Rycerska Kadra Polski.
 
Po powrocie z wycieczek ... PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach roku szkolnego nauczyciele omówili wycieczki do Łazienek Królewskich i Wilanowa z uczniami w klasach. Część dzieci pisała relacje w formie listu. Jedna z klas przygotowała prezentację króla Stanisława Augusta Poniatowskiego dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego. Powstała też galeria portretów królów i rodzin królewskich.

 

 
Wycieczka do Wilanowa PDF Drukuj Email

W dniach 23 i 24 czerwca uczniowie klas 4-5 uczestniczyły w wycieczce do Wilanowa. Klasy czwarte wzięły udział w lekcji muzealnej "Z wizytą u króla", podczas której zobaczyły najstarszą część pałacu i poznały postać króla Jana III Sobieskiego.

Klasy piąte uczestniczyły w lekcji "Mitologiczny kod Wilanowa", na której nauczyli się dostrzegać ukryte znaczenia dawnych obrazów i rzeźb. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligrafii. Dzieci zasiadły przy drewnianych pulpitach i próbowały pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach.

 
Warzywa i owoce znane i nieznane PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach z projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat" Pani Aneta pokazała dzieciom warzywa i owoce, które coraz częściej goszczą na naszych stołach, chociaż jeszcze niedawno były nam nieznane.

Uczniowie dotykali, wąchali i smakowali. Na prezentacji multimedialnej mogli zobaczyć jak wyglądają całe rośliny.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądają i smakują bataty, jak wygląda soja zanim stanie się mlekiem sojowym, jak smakują cieciorka, soczewica czy szparagi.

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 41 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting