Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Festiwal naleśników PDF Drukuj Email

W dniu 23 kwietnia odbyły się zajęcia pod hasłem „Festiwal naleśników”.

Dzieci otrzymały dwa rodzaje naleśnikowych placków- z mąki pszennej oraz z mąki gryczanej, które nadziały zrobionymi przez siebie farszami. Pierwszym farszem było nadzienie serowe, drugim - pieczarkowe, trzecim - jabłkowe.

Naleśniki dzieci zwijały w rulonik lub chusteczkę, a następnie dekorowały je według własnej fantazji – truskawkami, brzoskwiniami, bakaliami, samodzielnie sporządzoną bitą śmietana, a najczęściej wszystkim naraz.

Każde dziecko zabrało swoje pyszności do domu.

 

 
Wszystko o jajku PDF Drukuj Email

W dniu 10 kwietnia odbyły się zajęcia „Wszystko o jajku”.

Po omówieniu różnych potraw, które można otrzymać z jajek i demonstracji jajka o elastycznej skorupce (po leżakowaniu w occie), dzieci samodzielnie obierały jajka, żeby zrobić z nich jajka faszerowane. Przy pomocy noży, widelców i malakserów powstały farsze, którymi napełniono białka. Kulminacyjnym momentem było ozdabianie i dbałość o estetyczną prezentację. Ponadto powstały figurki z jajek na twardo - od muchomorów i biedronek – po … dinozaury!.

Szkolenie to z pewnością przydało się podczas wielkanocnych Świąt.

 

 
Hawajska uczta PDF Drukuj Email

W dniu 20 maja odbyły się drugie warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach projektu "Zdrowe jutro". Panie Agnieszki zabrały dzieci w podróż na Hawaje.

 
Grant z "PZU z Kulturą" PDF Drukuj Email

Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach, w ciągu 1,5 roku istnienia, zdobyła dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł. Z czego w tym roku wygrała konkurs Gminny "Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia" oraz otrzymała dotację w wysokości 15 000 zł z programu “PZU z Kulturą”. Dzięki współpracy Fundacji z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną oraz Radą Rodziców, 300 uczniów z klas I-V pojedzie bezpłatnie na wycieczkę do Warszawskich Łazienek lub Wilanowa. Liczymy, że nasza dalsza współpraca przyniesie jeszcze nie jeden grant dla uczniów, ich rodzin i sympatyków szkoły.

 
Terminy treningów 17-18 maja PDF Drukuj Email

W związku z Piknikiem ekologicznym, trening nordic walkig zostają jednorazowo przeniesione na niedzielę godz. 15.00. Na czas zajęć można wypożyczyć kije u Pani Marzeny, po wcześniejszym zgłoszeniu mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 509109081. Termin treningu biegowego nie ulega zmianie.
Jednocześnie serdecznie zapraszam na pokaz eksperymentów przygotowanych przez dzieci ze Szkoły w Książenicach, który odbędzie się podczas Pikniku na stoisku naszej Fundacji.

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 43 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting