Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Na dobry początek! PDF Drukuj Email

Ostatniego dnia października Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego ogłosiła wyniki VI edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”. Miło nam poinformować, że projekt "By zdrowym być!" przygotowany przez naszą Fundację otrzymał dofinansowanie w wysokości 10000 zł. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2014 roku i jest adresowany do przedszkolaków.

 
Akademia Orange PDF Drukuj Email

Pani Emilka i Pan Tadeusz przygotowali fantastyczny film prezentujący ich pomysł na nowy projekt "FotoSzopen". Został on wysłany do konkursu Akademii Orange i został zakwalifikowany do II etapu. W tej chwili pracujemy nad wnioskiem, w tradycyjnej formie. Trzymajcie za nas kciuki, bo projekt zapowiada się naprawdę ciekawie!

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego PDF Drukuj Email

25 października uczniowie pojechali na pierwszą z planowanych wycieczek - do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Pogoda tego dnia była naprawdę sprzyjająca.

Najpierw dzieci odwiedziły z przewodniczkami tamtejsze szklarnie, gdzie mogły zobaczyć i usłyszeć jak rośliny dostosowują się do różnorodnych warunków klimatycznych.

    

    

Następnie dzieci dostały mapę z zaznaczonymi 10 drzewami w Ogrodzie, pod którymi były ukryte listy od dendrologa. Zawierały one informacje o odnalezionych drzewach i związane z nimi ciekawostki.

    

    

 
Piknik naukowy PDF Drukuj Email

28 września w ramach Pierwszego Książenickiego Festiwalu Pasji odbył się "Piknik naukowy" zrealizowany w ramach projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat". Panie Aneta i Lidia wraz z uczestnikami projektu przygotowały szereg ciekawych doświadczeń przedstawiających świat zmysłów. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

 
Pierwszy Książenicki Festiwal Pasji PDF Drukuj Email

27-29 września 2013 r.

Święto, święto i po święcie!

Wiele. starań, przygotowań i emocji było przy organizacji PIERWSZEGO KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI. Teraz pozostało nam podziękować wszystkim darczyńcom, współorganizatorom, patronom medialnym oraz naszym gościom- zarówno tym dorosłym, jak i tym małym.

Cofnijmy się teraz ciut w przeszłość…

27 września, w sali OSP w Książenicach muzycznie rozpoczęłyśmy nasz Festiwal Pasji. W organizację tego dnia włączyło się Sołectwo Książenice.

Pani Wioletta – pasjonatka fitnessu tańczyła w latynoamerykańskich rytmach z zebranymi dziećmi.  Radości i krzyków było co niemiara! Następnie zespół LIVE COVER BAND zabrał nas w podróż w przeszłość.  Była Kasia Kowalska, Bony M i wielu innych klasyków, przy których tańczyli również najmłodsi uczestnicy. Wszyscy dorośli byli zaskoczeni  energią, która rozpierała ich pociechy.  Kiedy po 19.00 słyszałyśmy płacz wychodzących, niezadowolonych z zakończenia zabawy dzieci, stwierdziłyśmy, że teraz musimy zorganizować dla nich „dyskotekę”, bo jak widać istnieje ogromne zapotrzebowanie na dobrą zabawę :)

    

 

Sobota obfitowała w masę warsztatów usytułowanych w budynku szkoły. Kadra pedagogiczna wraz z naszymi Pasjonatami dwoiła się i troiła by wszystkim dzieciom dać szansę wspólnej zabawy. Odbyły się m.in. Teatr cieni, warsztaty twórczego działania, eksperymenty muzyczne, matematyczne układanki oraz gimnastyka buzi i języka. Dla najmłodszych nauczycielki zorganizowały kącik dla malucha oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzieci paradowały z pięknie wymalowanymi buźkami, a chętni mogli nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.

     

W kąciku „Badam i eksperymentuję – poznaję otaczający świat”, projektu dofinansowanego z Fundacji PZU,  Panie Aneta i Lidia zarażały pasją do nauki i przyrody pokazując ciekawe eksperymenty.

     

Warsztat kulinarny Pań Agnieszek, inspirowany „Szkołą na widelcu” zgromadził nie tylko małych łasuchów ale i dorosłych chcących porozmawiać o racjonalnym odżywianiu. Wyczarowane przez „kucharzy” potrawy wręcz znikały z talerzyków.

    

Z okazji urodzin Szkoły Rada Rodziców zaprosiła na fantastyczny tort, a później do suto zastawionych stołów pełnych ciast, owoców i napojów, za których zorganizowanie dziękujemy zaangażowanym Rodzicom.

    

O godzinie 12.00 w prezencie od Sołectwa Książenice dla wszystkich zebranych dzieci wystąpił Teatr Lalkowy Igraszka z przedstawieniem  pt.  „Złote jajo”.

    

Impreza odbywała się nie tylko w budynku Szkoły, ale również na boisku, gdzie po sprawdzeniu swojej sprawności fizycznej na torze przeszkód, dzieci mogły porozmawiać z Książenicką Ochotniczą Strażą Pożarną, przymierzyć sprzęt oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego. 

      

Zakończenie KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI nastąpiło w niedzielę podczas uroczystej mszy w intencji społeczności szkolnej oraz wszystkich  mieszkańców Książenic. Po mszy Ksiądz Proboszcz wraz ze zgromadzonymi gośćmi  wysłuchał cudownych utworów w wykonaniu Chóru Bogorya pod batutą Pana Marcina Mazura.

    

Po pełnym Pasji weekendzie już dziś nie możemy doczekać się przyszłego roku!

 

 
« pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia »

Strona 45 z 48
Joomla Templates designed by Web Hosting