Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj Email

18 stycznia uczestnicy projektu "Badami eksperymentuję - poznaję otaczający świat" pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Wycieczkowicze wiedzeni swoją dziecięcą ciekawością z zapałem zwiedzali wystawy i eksperymentowali.

Część dzieci wzięła udział z warsztatów niecenia ognia, inne z uczestniczyły w Teatrze Wysokich Napięć.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli spektakl w Teatrze Robotycznym pt. "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" oparty na jednej ze słynnych „Bajek robotów” Stanisława Lema.

 
Warsztaty "Jakie sekrety skrywają świetliki? " PDF Drukuj Email

14 stycznia odbyły się  warsztaty z dr Moniką Zazula, biologiem molekularnym oraz wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie, dla dzieci biorących udział w projekcie "Badam i eksperymentuję ...".

Na warsztatach dzieci dowiedziały się co to są świetliki i na czym polega "świecenie", które dało nazwę bohaterom warsztatów. Z wykorzystaniem świecących patyczków- bransoletek wykonały eksperyment z chemiluminescencją.
Dzieci dowiedziały się też jak wyglądają te owady, czy gryzą i czy można je złapać? Zobaczyły również do czego człowiek może wykorzystać świetliki.

 

 
Życzenia Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email

Niezapomnianych i prawdziwie rodzinnych świąt, upływających we wspaniałej
atmosferze i nigdy nieprzemijającej wiary w to, że każdy kolejny dzień może
być jeszcze piękniejszy

życzy Zarząd Fundacji
Przyjaciele Szkoły w Książenicach

 

 
Moje cukiernicze pasje PDF Drukuj Email

Dnia 21 października odbyło się spotkanie z Aleksandrą Jankowską pasjonatką cukiernictwa. Ola opowiedziała dzieciom o tym jak miłością do pieczenia zaraziły ją babcia z mamą i ile przyjemności sprawia jej tworzenie cudownych smakołyków we własnej cukierni.

    

Jednak dzieci widząc kolorowe kwiatki, listki, groszki, koraliki i inne cudeńka nie mogły się doczekać ozdabiania nimi swoich ciastek i babeczek. Radości było co niemiara!

    

Aby opóźnić nieco zjedzenie słodkości przez dzieci Ola zorganizowała konkurs i trzy najładniejsze zdobienia wybrane głosami dzieci zostały nagrodzone upominkami. Uczestnicy, którym zostało jakieś ciasteczko mogli je sobie pięknie zapakować i zabrać do domu. Wszyscy zgodnie zdecydowali, iż nie powinno to być ostatnie tego typu spotkanie!

    

 
Na dobry początek! PDF Drukuj Email

Ostatniego dnia października Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego ogłosiła wyniki VI edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”. Miło nam poinformować, że projekt "By zdrowym być!" przygotowany przez naszą Fundację otrzymał dofinansowanie w wysokości 10000 zł. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2014 roku i jest adresowany do przedszkolaków.

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 46 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting