Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
„Balladyna w komiksie” PDF Drukuj Email

Za nami pierwsze spotkania online „Balladyna w komiksie” w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU i organizowane w Szkole Podstawowej w Ojrzanowie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.

Uczestnicy poznali już lekturę, omówili jej fabułę i przesłanie, a także w zespołach napisali scenariusze i dialogi do swoich komiksów. Na spotkaniach uczestnicy chętnie wymieniają się pomysłami, zgodnie współpracują i poznają nowe programy jak Canva dla edukacji, w którym chętnie pracują nawet czwartoklasiści.  Obecnie powstają pierwsze sceny komiksów, nie tylko na podstawie „Balladyny”, ale zachęceni uczniowie tworzą też prace na podstawie mitów i legend.

Może być grafiką anime Może być komiksem przedstawiającym stoi, drzewo, na świeżym powietrzu i tekst „Dawno. dawno temu W odleglej krainie zwaną Laluka żyła pewna rodzina”

Może być grafiką anime przedstawiającą na świeżym powietrzu i tekst Może być komiksem przedstawiającym tekst

 

 
Podróż dookoła świata - Turcja PDF Drukuj Email

7 kwietnia w 11 podróż uczestnicy zajęć wybrali się do kraju znajdującego się na dwóch kontynentach - Azji i Europy, czyli do Turcji. Zatrzymali się również w Istambule/Stambule/ Konstantynopolu – czyli mieście znanym pod wieloma nazwami, ale również mieście które jako jedyne znajduje się na dwóch kontynentach. Poznali liczne zwyczaje, religie i to jak różnią się one w stosunku do zwyczajów i tradycji w Polsce. Porozmawiali o tureckim piśmie i o tym jakie pisma poznaliśmy do tej pory. Podziwiali lot balonem nad piękną krainą czyli Kapadocją i tworzyliśmy własny kolorowy latający balon. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Odkrywcy przyrody - powroty ptaków PDF Drukuj Email

Gdy w Polsce dni są coraz dłuższe, a słońce coraz mocniej grzeje, z zimowisk zaczynają powracać ptaki. Na zajęciach „Odkrywcy przyrody” uczestnicy omówili kilka gatunków ptaków, które powracają do nas według kalendarza powrotów. Poznali m.in. skowronka, bociana białego, bociana czarnego, czajkę, żurawia, jaskółkę, kukułkę i słowika. Uczniowie słuchali śpiewu ptaków, a następnie próbowaliśmy odgadnąć który dźwięk należy do konkretnego ptaka. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Odkrywcy przyrody - pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email

Tematem kolejnych zajęć „Odkrywcy przyrody” prowadzonych w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym był Pierwszy Dzień Wiosny. Ze względu na lockdown zajęcia odbyły się online. Na zajęciach uczestnicy przypomnieli sobie pory roku. Porozmawiali o zwiastunach wiosny, o tym jaka jest wiosna. Odpowiedzieli sobie na pytanie, w jakich miesiącach występuje wiosna, a także co oznacza powiedzenie „W marcu jak w garncu”. Na zakończenie uczniowie obejrzeli filmik „EduKredka - Oznaki Wiosny”. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Filozoficzne klocki lego - zwierzę o magicznych zdolnościach PDF Drukuj Email

Kolejne zajęcia z klockami Lego, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Skułach 17.03 połączone były z tematem zwierząt. Tym razem uczniowie mieli za zadanie zbudować idealne, fantastyczne zwierzę, które miałoby magiczne zdolności. I znowu dzieciom nie zabrakło wyobraźni. Słoń, który miał dwie głowy, dinozaur na kółkach, ptaki, misie i pająk w moim wykonaniu. Uczniowie, którzy w tym czasie byli na nauczaniu zdalnym również podzielili się wynikami swojej pracy w domu. Kosmiczny latający kot i laweto pies wyglądały imponująco.  Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting