Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Po powrocie z wycieczek ... PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach roku szkolnego nauczyciele omówili wycieczki do Łazienek Królewskich i Wilanowa z uczniami w klasach. Część dzieci pisała relacje w formie listu. Jedna z klas przygotowała prezentację króla Stanisława Augusta Poniatowskiego dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego. Powstała też galeria portretów królów i rodzin królewskich.

 

 
Wycieczka do Wilanowa PDF Drukuj Email

W dniach 23 i 24 czerwca uczniowie klas 4-5 uczestniczyły w wycieczce do Wilanowa. Klasy czwarte wzięły udział w lekcji muzealnej "Z wizytą u króla", podczas której zobaczyły najstarszą część pałacu i poznały postać króla Jana III Sobieskiego.

Klasy piąte uczestniczyły w lekcji "Mitologiczny kod Wilanowa", na której nauczyli się dostrzegać ukryte znaczenia dawnych obrazów i rzeźb. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligrafii. Dzieci zasiadły przy drewnianych pulpitach i próbowały pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach.

 
Warzywa i owoce znane i nieznane PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach z projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat" Pani Aneta pokazała dzieciom warzywa i owoce, które coraz częściej goszczą na naszych stołach, chociaż jeszcze niedawno były nam nieznane.

Uczniowie dotykali, wąchali i smakowali. Na prezentacji multimedialnej mogli zobaczyć jak wyglądają całe rośliny.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądają i smakują bataty, jak wygląda soja zanim stanie się mlekiem sojowym, jak smakują cieciorka, soczewica czy szparagi.

 
Wycieczka do Łazienek Królewskich w Warszawie PDF Drukuj Email

W dniach 23-25 czerwca dzieci z klas I-III SP w Książenicach pojechały na wycieczki do Łazienek Królewskich, dofinansowane z dotacji Fundacji PZU i w 10% z Funduszu Rady Rodziców.

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, na której poznały króla Stanisława Augusta, jego zainteresowania, zwyczaje i dekoracje pałacu.

Następnie wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej w parku.

Jedna z klas miała przyjemność spotkać parę królewską z Holandii oraz Prezydenta RP z małżonką :).

 
Występ grupy tanecznej Moniki Tokaj PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia występu grupy tanecznej Moniki Tokaj na zakończeniu roku szkolnego 2013/14 w Szkole Podstawowej w Książenicach.
Dziewczynki ćwiczyły układ na zajęciach realizowanych w ramach projektu "Zdrowe jutro".

 
« pierwszapoprzednia515253545556575859następnaostatnia »

Strona 51 z 59
Joomla Templates designed by Web Hosting