Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Życzenia Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email

Niezapomnianych i prawdziwie rodzinnych świąt, upływających we wspaniałej
atmosferze i nigdy nieprzemijającej wiary w to, że każdy kolejny dzień może
być jeszcze piękniejszy

życzy Zarząd Fundacji
Przyjaciele Szkoły w Książenicach

 

 
Moje cukiernicze pasje PDF Drukuj Email

Dnia 21 października odbyło się spotkanie z Aleksandrą Jankowską pasjonatką cukiernictwa. Ola opowiedziała dzieciom o tym jak miłością do pieczenia zaraziły ją babcia z mamą i ile przyjemności sprawia jej tworzenie cudownych smakołyków we własnej cukierni.

    

Jednak dzieci widząc kolorowe kwiatki, listki, groszki, koraliki i inne cudeńka nie mogły się doczekać ozdabiania nimi swoich ciastek i babeczek. Radości było co niemiara!

    

Aby opóźnić nieco zjedzenie słodkości przez dzieci Ola zorganizowała konkurs i trzy najładniejsze zdobienia wybrane głosami dzieci zostały nagrodzone upominkami. Uczestnicy, którym zostało jakieś ciasteczko mogli je sobie pięknie zapakować i zabrać do domu. Wszyscy zgodnie zdecydowali, iż nie powinno to być ostatnie tego typu spotkanie!

    

 
Na dobry początek! PDF Drukuj Email

Ostatniego dnia października Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego ogłosiła wyniki VI edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”. Miło nam poinformować, że projekt "By zdrowym być!" przygotowany przez naszą Fundację otrzymał dofinansowanie w wysokości 10000 zł. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2014 roku i jest adresowany do przedszkolaków.

 
Akademia Orange PDF Drukuj Email

Pani Emilka i Pan Tadeusz przygotowali fantastyczny film prezentujący ich pomysł na nowy projekt "FotoSzopen". Został on wysłany do konkursu Akademii Orange i został zakwalifikowany do II etapu. W tej chwili pracujemy nad wnioskiem, w tradycyjnej formie. Trzymajcie za nas kciuki, bo projekt zapowiada się naprawdę ciekawie!

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego PDF Drukuj Email

25 października uczniowie pojechali na pierwszą z planowanych wycieczek - do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Pogoda tego dnia była naprawdę sprzyjająca.

Najpierw dzieci odwiedziły z przewodniczkami tamtejsze szklarnie, gdzie mogły zobaczyć i usłyszeć jak rośliny dostosowują się do różnorodnych warunków klimatycznych.

    

    

Następnie dzieci dostały mapę z zaznaczonymi 10 drzewami w Ogrodzie, pod którymi były ukryte listy od dendrologa. Zawierały one informacje o odnalezionych drzewach i związane z nimi ciekawostki.

    

    

 
« pierwszapoprzednia515253545556575859następnaostatnia »

Strona 56 z 59
Joomla Templates designed by Web Hosting