Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Odkrywcy przyrody - zmysły PDF Drukuj Email

Podczas zajęć „Odkrywcy przyrody” w dniu 8.03  uczestnicy rozmawiali o zmysłach, za pomocą których poznajemy świat. Uczniowie odpowiadali na pytania: co mogą poznać dzięki zmysłom? Czy nasze wrażenia dzięki zmysłom są zawsze przyjemne? Wykonali eksperyment: “Co to za smak?” oraz plakat “Zmysły”. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Odkrywcy przyrody - planety PDF Drukuj Email

Podczas zajęć „Odkrywcy przyrody” w dniu 1.03 uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny, który pozwolił im zdobyć kilka cennych informacji o układzie słonecznym, m.in. z ilu planet składa się Układ Słoneczny, którą z kolei planetą jest Ziemia. Następnie dla utrwalenia wiadomości uczniowie wykonali swój własny Układ słoneczny. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Woda, powietrze, ogień - eksperymenty z cieczami PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach „Woda, powietrze, ogień” uczestnicy eksperymentowali z cieczami. Sprawdzali, czy strumień wody może się wygiąć oraz czy woda może sprawić, że rzeczy są niewidzialne. Dowiedzieli się, jak można pozyskać sól z wody morskiej oraz czy można odzyskać rozpuszczony cukier. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Występ na Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

Warsztaty wokalne prowadzone w Szkole Podstawowej w Józefinie zaowocowały przygotowaniem mini koncertu z okazji Dnia Kobiet. Grupa dzieci uczęszczająca na te warsztaty uwielbia śpiewać, a to mobilizuje je do działania i tworzenia. Dzieci współdziałają w grupie, rozwijają swoje pasje i chętnie dzielą się efektami na zewnątrz.  „Poczuj, że potrafisz”, jako hasło przewodnie, pozwoliło dzieciom na wyzwolenie pozytywnej energii i pokazanie, że chcieć to móc".

Nagranie Mini koncertu dostępne na stronie: https://spjozefina.edupage.org/

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Przyroda wokół nas - ptaki PDF Drukuj Email

Podczas pierwszego cyklu zajęć “Przyrody wokół nas” uczestnicy uczyli się rozpoznawania ptaków, które są blisko człowieka. Wiedzą już jak odróżnić kruka od gawrona czy szpaka od kosa. Przyjrzeli się bliżej pięknym sójkom i sikorkom. Umieją rozpoznać kawkę i wronę. Uczniowie nie zapomnieli także o dokarmianiu ptaków podczas tegorocznej zimy. Zwieńczeniem zajęć o ptakach jest konkurs na najpiękniejsze zdjęcie ptaków. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting