Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Rodzinne spotkanie szachowe z Mikołajem PDF Drukuj Email

18 grudnia odbyło się jedno z finałowych wydarzeń projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy", dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.

Rodzinne spotkanie rozpoczęło się rozgrzewką. Na szkolnej szachownicy dzieci zamieniły w koniki szachowe. Dorośli oraz bardziej zaawansowani młodzi zawodnicy, na czas odszukiwali zadane pola. Zadanie to okazało się wcale nie łatwe, zarówno dla małych, jak i dużych uczestników.

Następnie drużyny o wdzięcznych nazwach: czerwone biedronki, niebieskie motylki, ważki, żabki itp. przystąpiły do rozwiązywania quizu. Tylko jednej drużynie udało się nie popełnić  żadnego błędu. W nagrodę Tosia i Wojtek otrzymali breloczki.

Kolejną atrakcją było rozegranie turnieju między parami. Nagrodami, za każdą wygraną partię była naklejka z uśmiechniętą buźką. W przerwach między rozgrywkami można było się posilić ii z nową energią powrócić do gry.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Jacek Kiciński z UKS Szachowa Dwójka wraz z córkami. Przygotował on dla uczestników kilka ciekawych zagadek i zaintrygował uczestników ciekawostkami szachowymi.

Na zakończenie zawitał do nas Św. Mikołaj, który został z wielką radością przyjęty przez dzieci i rodziców i rozdał uczestnikom drobne upominki i dyplomy.

 
Zajęcia na rolkach dla dorosłych PDF Drukuj Email

Od października do grudnia trwały zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na rolkach dla dorosłych,  zorganizowane w ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy", dofinansowane przez Stowarzyszenie Europa i my z programu Działaj Lokalnie.

Pomysł na takie zajęcia okazał się strzałem w dziesiątkę. Po dniu pełnym obowiązków przejażdżka na rolkach dla dorosłych była wspaniałym sposobem na rozluźnienie i oderwanie się od codziennych spraw.

 
Każdy potrafi pomóc PDF Drukuj Email

24 listopada oraz 1 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla rodziców i dzieci. Kolejny raz cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 
Szachowy zawrót głowy PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy" dofinasowanego z programu Działaj Lokalnie udało nam się zorganizować szkolenie "Jak prowadzić kółko szachowe w szkole" dla czterech nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Zakupiliśmy też kilkanaście kompletów szachów, matę edukacyjną oraz książki pomocne przy nauce królewskiej gry. Obecnie trwają zajęcia prowadzone w ramach projektu dla uczniów.

 
Sztuki ogrodowe PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" sfinansowanego przez Fundację PZU, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach uczestniczą w dodatkowych zajęciach artystycznych "Sztuki ogrodowe". Dzieci poznają różne techniki plastyczne, wykonując prace nawiązujące do tematu przewodniego, czyli ogrodów. Do tej pory uczniowie malowali pory roku, wykonywali m.in. papierowe jesienne liście, jesienne drzewa, słoneczniki, malowali patyczkami obrazki z darami jesieni.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting