Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Scoolski projekt - rośliny ozdobne PDF Drukuj Email

Na zajęciach scoolskiego projektu w dniu 13.03 uczestnicy rozpoznawali gatunki roślin ozdobnych, głównie drzew i krzewów sadzonych w otoczeniu domów i gospodarstw rolniczych. Omówili także rośliny uprawne: warzywa, owoce, rośliny pastewne oraz ich wykorzystanie w gospodarstwie domowym. Sprawdzali swoje wiadomości o prawidłowym odżywianiu się, stosowaniu zdrowych, świeżych produktów w przygotowywanych posiłkach. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Podróż dookoła świata - Kanada PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach „Podróż dookoła świata” uczestnicy powrócili na kontynent Ameryki Północnej do przepięknego kraju jakim jest Kanada. Przy okazji tej wizyty przypomnieli sobie również kilka informacji o Stanach Zjednoczonych, ponieważ ponownie podziwiali Niagarę. Poznali zwyczaje Kanadyjczyków, omówiliśmy symbole i zwierzęta najbardziej typowe dla tego kraju. Pobawili się również dolarami kanadyjskimi, które poza pięknymi kolorami nadają się świetnie do dezynfekcji. Zatrzymali się na dłużej przy rdzennych mieszkańcach Kanady – Indianach i Innuitach, poznając ich kulturę i tworząc przepiękne i kolorowe łapacze snów. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Podróż dookoła świata - Oceania PDF Drukuj Email

Podczas pierwszych zajęć w marcu uczestnicy zajęć „Podróż dookoła świata” pozostali w okolicach kontynentu australijskiego, skupiając się na państwach wyspiarskich należących do Oceanii. Z trzynastu państw wyspiarskich – dzieci wybrały po jednym i w ramach warsztatów samodzielnie przedstawiły go całej grupie, wybierając wiele ciekawostek, ale i istotnych faktów. Uczniowie obejrzeli również życie na przepięknej rafie koralowej. Na sam koniec każdy z uczestników wymyślił i zaprezentował swoją własna wyspę (nazwę, język, flagę stroje ludowe itd.). Zajęcia są organizowane w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.

 
Odkrywcy przyrody - Dzień i noc. Co się dzieje z rośliną bez światła? PDF Drukuj Email

Podczas zajęć „Odkrywcy przyrody” uczestnicy odpowiedzieli sobie na następujące pytania: Dlaczego na ziemi w tej samej chwili może być dzień i noc? Co stałoby się z nocą i dniem, gdyby Ziemia przestała się kręcić? I dlaczego w dzień nie widać innych gwiazd poza Słońcem? Poza tym przeprowadzili klasowe laboratorium „Co się dzieje z rośliną bez światła?” - doświadczenie obserwowali przez kolejne dni wyciągając wnioski. Zajęcia są organizowane w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym  we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.

 
Filozoficzne klocki lego - wizyta na Marsie PDF Drukuj Email

Marcowe zajęcia „Filozoficzne klocki Lego” w Szkole Podstawowej w Skułach, były zrealizowane w oparciu o temat związany z aktualnymi wydarzeniami - wylądowanie łazika Perseverance na Marsie. Większość dzieci potwierdziła, że słyszała o tym wydarzeniu. Ich zadaniem było zbudowanie stacji kosmicznej. Powstały rakiety, statki kosmiczne, łaziki. Wyobraźnia zaniosła ich w kierunku osiedlenia się na Marsie i powstały także domy z ogrodami. Zajęcia organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting