Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Scratch - podsumowanie zajęć PDF Drukuj Email

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym bardzo chętnie i szybko opanowali język programowania Scratch.  Nauczyli się wyróżniać podstawowe kroki: określenie celu do osiągnięcia, znalezienie rozwiązania problemu dla przykładowych danych, opracowanie rozwiązania, zaprogramowanie rozwiązania i przetestowanie poprawności programu na przykładach. Potrafią testować na komputerze swoje programy pod względem zgodności z przyjętymi założeniami, komunikować o efektach ich działania, objaśniać przebieg działania programów. Systematycznie  następował wzrost ich kreatywności podczas zajęć. Uczniowie opanowani trudną umiejętność wnioskowania przyczynowo-skutkowego na potrzeby języka programowania. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Świata ciekawi - podsumowanie zajeć PDF Drukuj Email

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym od 1.02. 2021 do 30.03.2021 uczestniczyli w zajęciach pt. „Świata ciekawi” realizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach  w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanych przez Fundację PZU. W związku z sytuacją pandemiczną odbyły się one w  formie online. |

Celem zajęć było przekazanie uczniom informacji dotyczących funkcjonowania wybranych państw, leżących na różnych kontynentach i różniących się znacznie krajobrazowo i kulturowo. Jednocześnie była to wiedza, wykraczająca poza treści programowe nauczania geografii w szkole. Uczniowie podróżowali po najmniejszych i największych państwach świata, zachwycali się osobliwościami fauny i flory Australii i Kenii, poznali specyfikę Indii, mroczną stronę Somalii oraz warunki życia poza kołem podbiegunowym. Skupiliśmy się na aktualnych informacjach, odkryciach i ciekawostkach dotyczących różnych sfer życia. Często używaliśmy porównań w stosunku do środowiska, w którym egzystuje uczeń i jego rodzina. Korzystaliśmy przede wszystkim z map fizycznych, gospodarczych i politycznych. Źródłem wiedzy były materiały graficzne, wykresy, diagramy, filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rysowali różnego rodzaju schematy i przez cały czas aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zadawali wiele pytań i wykazywali zainteresowanie przedstawianymi tematami. Wiele informacji było dla uczniów zaskoczeniem, ponieważ dotychczas postrzegali świat poprzez pryzmat lokalnego środowiska i komercyjne programy internetowe. Dzięki zajęciom prowadzonym w sposób przystępny dla uczniów, często w formie zabawy, poszukiwań i odkryć udało się przekazać wiedzę i zainteresować ich tematami, na które w czasie „tradycyjnych szkolnych lekcji” zwyczajnie  brakuje czasu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, ekran i tekst „Zespoły 9 akończ Uczestnicy Nikola Wyciszwszystki... Wycisz Miastowska Jan Kieroński Julia Pałuba JanKieroński Michał Pawłowski Julia Pałuba Nikola Gryz 1 Patryk Szlaga Wpisztu wyszukiwane słowa Sugestie à Jakub Wacławski 08.03.2021” Może być zdjęciem przedstawiającym ekran i tekst „flbricin świata" ↑ Opuść Mich Pawłowski 09:50 15.02.2021 æ”

 
Scoolski projekt i Orientuj się wspólne podchody PDF Drukuj Email

W dniu 15.05 zostały przeprowadzone wspólne spotkanie dla uczestników scoolskiego projektu i zajęć Orientuj się! w formie biegu terenowego do rezerwatu Skulskie Dęby. Uczestnicy biegu zostali zapoznani z regulaminem gry oraz zasadami zachowania się w rezerwacie przyrody. Pierwsza grupa - chłopcy, z p. Anną to drużyna uciekająca, to oni znakowali drogę i zostawiali zadania dla grupy poszukującej - grupy dziewcząt z p. Urszulą. Pozostawiane zadania dotyczyły znajomości roślin i zwierząt występujących w Skulskich rezerwatach oraz umiejętności posługiwania się w terenie mapą i busolą. W drodze powrotnej role grup się odwróciły i to dziewczęta mogły popisać się pomysłowością ukrywanych zadań. Prz  ewodnikiem naszym w drodze i po rezerwacie był zaprzyjaźniony z nami leśnik, Pan Michał Mirgos. Dziękujemy!  Słoneczne, sobotnie przedpołudnie spędziliśmy miło pięknym, naturalnym otoczeniu przyrody.

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i drzewo Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu

 
Podróż dookoła świata - Wybrzeże kości słoniowej PDF Drukuj Email

W ostatnią podróż w tym cyklu zajęć uczestnicy wybrali się na Wybrzeże Kości Słoniowej - do państwa, które ma swoją nazwę od eksportowanej do reszty świata kości słoniowej, z której wyrabiano biżuterię i inne dzieła sztuki.

Poznali trochę tradycji kolejnych afrykańskich plemion. Przyjrzeli się tajemniczemu rytuałowi tańca masek plemiona doganów. Następnie stworzyli własne afrykańskie maski. Na koniec podróży dookoła świata uczniowie rozmawiali o tym jakie państwa pośród całej wyprawy podobały się im najbardziej i dlaczego. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Odkrywcy przyrody - Dzień ziemi PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Odkrywcy przyrody” uczestnicy rozmawiali o Światowym Dniu Ziemi. Obejrzeli krótki filmik: „Dlaczego warto segregować śmieci?”, a także co zrobić, aby chronić naszą planetę? Rozmawiali również o tym jak długo rozkładają się śmieci i wykonali klasowe laboratorium, które będą obserwować przez miesiąc. Do 3 słoiczków wsypali ziemię, a następnie do pierwszego włożyliśmy kawałki skórki jabłka, do drugiego kawałki papieru, a do trzeciego kawałki foli.

Na kolejnych zajęciach uczniowie rozmawiali o tym jakie śmieci można przetworzyć i co z nich można wyprodukować? W następnej kolejności wykonali z kilku przyniesionych ,,śmieci" instrumenty muzyczne: kołatkę, marakasy, wirujący bębenek, grzechotki i piszczałki.

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting