Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Podróż dookoła świata - Japonia PDF Drukuj Email

Uczestnicy zajęć „Podróż dookoła świata” realizowanych w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU ostatnim razem wybrali się do kraju kwitnącej wiśni - czyli Japonii. Poznali wiele ciekawostek związanych z tym odległym i różnym od naszego krajem.

Uczniowie oglądali charakterystyczne japońskie sporty. Dowiedzieli się również, że arbuzy mogą być nie okrągłe a.... kwadratowe!! Na koniec spotkania, każdy uczył się pisać po japońsku i stworzył własne drzewo prezentujące kwitnącą wiśnię.

 
Programowanie w scratchu PDF Drukuj Email

Podczas pierwszych zajęć z programowania prowadzonych w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym uczestnicy poznali aplikację Scratch, jej interfejs i funkcjonalność. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest duszek, scena, kostium i skrypt. Zapoznali się z dostępnymi klockami (bloczkami), przy pomocy których będą kodować. Prowadząca przeprowadziła uczniów przez proces zakładania kont i zachęciła do korzystania z zasobów witryny scratch.mit.edu.

Pierwszym projektem w środowisku Scratch zrealizowanym przez uczestników – było uczenie duszka chodzenia, rysowania i obracania nim. Na następnych zajęciach z programowania uczniowie tworzyli proste animacje. Obecnie zaczynają korzystać z coraz większej ilości skryptów, pracują nad animacją tła. Umieją wstawić dźwięk, zmienić kostium. Nauka programowania ma szeroki wpływ na rozwój takich umiejętności jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, czy ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości.

Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Podróż dookoła świata - USA PDF Drukuj Email

10 lutego uczestnicy zajęć „Podróż dookoła świata” odwiedzili USA przemierzając wiele stanów. Dzieci w podróży wirtualnej - zajęcia odbywały się hybrydowo- poznawały święta typowe dla tego państwa. Dowidziały się wielu ciekawostek i nauczyły nazw charakterystycznych miast. Poznały jedną z najdłuższych rzek i granic 2 państw. Dzieci wybrały się też nad Niagarę. Dłużej zatrzymały się na Hawajach by samodzielnie zbudować wulkan i zobaczyć dlaczego wybucha. Uczestnicy podziwiali również możliwości i umiejętności surferów, chętnie korzystających z uroków stanu Hawaje. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Odkrywcy przyrody - las w słoiku PDF Drukuj Email

Las to piękne i inspirujące miejsce. Posiada wiele darów (gałązki liściaste, gałązki iglaste, korę, szyszki, mech, runo leśne, żołędzie itp.). Podczas zajęć „Odkrywcy przyrody” uczestnicy rozpoznawali i nazywali gałązki drzew iglastych oraz łączyli szyszki z odpowiednimi gałązkami.

Na koniec wykorzystując różne dary lasu, wykonali swój las w słoiku. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.


 
Odkrywcy przyrody - na tropach zwierząt PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym odbyły się kolejne zajęcia „Odkrywcy przyrody” organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Na początku prowadząca wyjaśniła uczestnikom, że tropy to odciski stóp zwierząt pozostawione na ziemi lub śniegu. Dzieci dowiedziały się, że na podstawie wyglądu tropu i jego rozmiaru można określić gatunek, a czasem nawet wielkość zwierzęcia. Uczestnicy zapoznali się z tropem, kota, psa, wilka, lisa, dzika, wróbla, gawrona, kaczki, bażanta, żurawia, zająca. Porównali wielkość, kształt, a następnie wyruszyli w teren na poszukiwanie tropów zwierząt.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 66
Joomla Templates designed by Web Hosting