Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Turniej gier matematycznych PDF Drukuj Email

18 grudnia w klasach 7 odbył się turniej gier matematycznych. Uczniowie mieli za zadanie zagrać w gry przygotowane przez uczestników projektu "Gram w matmę" sfinansowanego przez Fundację mBanku. Młodzież w praktyce sprawdziła zrozumienie instrukcji oraz pytań/zadań w grach.

 
Maria Skłodowska-Curie PDF Drukuj Email

Maria Salomea Skłodowska-Curie stała się Wielkim Polakiem w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Uczestnicy warsztatów „Dokonania naukowe Polaków” pracują metodą projektową. Na zajęciach dwie uczennice przygotowały prezentację o naszej sławnej rodaczce. Podsumowaniem prezentacji był quiz wiedzy na temat życia i pracy dwukrotnej noblistki.

Uczestnicy zajęć uczestniczyli również w wycieczce do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ulicy Freta 16. Ogromne wrażenie zrobił na nas 1,5 tonowy elektroskop, na którym pracowali państwo Curie. Zachęcamy do odwiedzin tego muzeum.

 
Pierwsze widoczne efekty PDF Drukuj Email

Kolejny miesiąc prac nad grami zaowocował widocznymi efektami. Uczestnicy zajęć Gram w matmę sfinansowanych przez Fundację mBanku, przygotowali karty do gier Nie dziel przez O, memo oraz Matematyka w 15 sekund, wydrukowali je i zalaminowali. Klaruje się również plansza do gry Biznes matematyczny.

Uczestnicy są bardzo kreatywni i wciąż wpadają na nowe pomysły. Ostatnim z nich jest przygotowanie gry dotyczącej geometrii, wykorzystującej słomki konstrukcyjne. Zadania do niej zostały już ułożone, słomki zakupione.

Wszyscy nie mogą się doczekać ukończenia prac oraz turnieju gier matematycznych, który będzie testem powstałych produktów w praktyce.

 
Warsztaty stolarskie PDF Drukuj Email

Warsztaty stolarskie prowadzone w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU są dla uczestników prawdziwym sprawdzianem ich wytrwałości w dążeniu do celu.

Podczas dotychczasowych zajęć uczestnicy oczyścili za pomocą papieru ściernego drewniane donice do szkolnego ogrodu, które na wiosnę pięknie odmalują. Obecnie zajmują się wykonaniem stolika z palet do nowego kącika świetlicowego. Praca przy tworzeniu nowych przedmiotów z drewna daje im niesamowitą satysfakcję i poczucie sprawczości.

 
Upiekszalnia Niepodległej PDF Drukuj Email

Na warsztatach „Upiększalnia Niepodległej” prowadzonych w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU dziewczynki uczą się szyć.

Opanowały już umiejętność szycia ręcznego, teraz odkrywają tajniki szycia przy pomocy maszyny do szycia. Na ostatnich zajęciach uczestniczki przystąpiły do wykonania pokrowców na siedziska do nowego kącika świetlicowego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting