Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Wycieczka do Pasieki w Lipce PDF Drukuj Email

W czasie wizyty w pasiece dzieci poznały budowę pszczoły oraz zwyczaje panujące w pszczelej rodzinie. Odbyła się także rozmowa na temat znaczenia tych owadów dla przyrody i gospodarki człowieka. Uczniowie mieli możliwość spróbowania różnych rodzajów miodów. Dodatkową atrakcją była zabawa z królikami, kozami i szczeniętami.

 
Wizyty w Książenickich ogrodach PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" uczestnicy koła przyrodniczego odwiedzili ogrody zaprzyjaźnionych mieszkańców Książenic. W czasie spacerów dzieci przy pomocy opiekunów rozpoznawali rośliny, poznawali ich wymogi glebowe, wodne i świetlne. Doznania estetyczne nieocenione!

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie PDF Drukuj Email

26 maja odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi dzieci na wszechobecne w sezonie wiosennym kwiaty. Uczniowie mogli nie tylko zachwycić się ich pięknem, ale także poznać budowę i cechy, dzięki którym wabią owady. One również były bohaterami tej wyprawy. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki owadów zapylających rośliny i obserwowały ich liczebność na poszczególnych roślinach.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

 
Konkurs "Magiczny Świat Roślin" PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Pamiętajcie o Ogrodach” dofinansowanego przez Fundację PZU, zapraszamy wraz ze Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach do udziału w konkursie fotograficznym: Magiczny Świat Roślin.

Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, rozwijanie pasji i zainteresowań. Skierowany jest on do uczniów kl. I-VII.

W ramach konkursu należy wykonać cykl fotografii pokazujących wiosenną przemianę rośliny ogrodowej i jej powiązanie z otaczającym światem. Zdjęcia powinny być dostarczone w formie papierowej i elektronicznej.

Fotografie i nośnik informacji prosimy włożyć do koperty opisanej wg szablonu: imię, nazwisko, klasa.

Prace należy składać do dnia 20.05.2018 r. do wychowawcy klasy lub nauczycieli przyrody.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 45
Joomla Templates designed by Web Hosting