Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Grodziskie kolędowanie PDF Drukuj Email

W niedzielę 20 stycznia 2019 o godzinie 19 nasz szkolny chór pod dyrekcją Tadeusza Robaszyńskiego-Jańca wystąpił na 9 corocznym przeglądzie chórów z Grodziska Mazowieckiego, organizowanym w kościele przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim.

Nasz chór wystąpił jako drugi w kolejności z utworami Adeste Fideles i Ding Dong Merilly on High. Otrzymał piękne i dłuuuuugie brawa.

Wystąpiło 10 chórów. Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały kolędę Cicha Noc.

Działalność chóru jest dofinansowana ze środków pozyskanych z Fundacji PZU.

 
Frycki PDF Drukuj Email

Szkolny zespół pieśni i tańca "Frycki", który powstał dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU, przełamuje kolejne lody. Coraz mniejszym problemem dla uczestników jest trzymanie się za ręce.

Aktualnie zespół szlifuje taniec kaszubskich rybaków dzek oraz śląskiego trojaka - żeby taniec był łatwiejszy, umila go sobie śpiewając jego słowa "Zasiali górale...". Uczestnicy próbują też opanować słowa piosenki "Kukułeczka kuka", ale refren jeszcze ich przerasta. Hitem na rozgrzewkę i przerwy jest klapok.

Na jednych z zajęć zespół zrobił próbę z elementami strojów, wszystko komponuje się naprawdę całkiem nieźle.

 
Efekty projektu „Gram w matmę” PDF Drukuj Email

W czasie trwania projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku powstało pięć gier matematycznych:

  • Matematyka w 15 sekund - gra polega na rozwiązywaniu zadań w 15 sekund. Nowatorskim rozwiązaniem w tej grze jest to, że jedna z wartości w zadaniu jest zmienna i wynosi tyle, ile gracz wyrzucił kostką do gry o wartościach od 1 do 12.
  • Nie dziel przez 0 jest Piotrusiem matematycznym
  • Matematyczne Monopolly – jest to gra przypominająca tradycyjne monopolly, jednak gdy gracz stanie na polu SZANSA lub KASA BANKOWA pobiera kartę z matematycznym zadaniem, które musi rozwiązać.
  • Matematyczne memory
  • Bryły mi nie straszne - gra polega na wykonywaniu zadań z kart – zbudowaniu bryły, a następnie dokonaniu obliczeń.

 
Turniej gier matematycznych PDF Drukuj Email

18 grudnia w klasach 7 odbył się turniej gier matematycznych. Uczniowie mieli za zadanie zagrać w gry przygotowane przez uczestników projektu "Gram w matmę" sfinansowanego przez Fundację mBanku. Młodzież w praktyce sprawdziła zrozumienie instrukcji oraz pytań/zadań w grach.

 
Maria Skłodowska-Curie PDF Drukuj Email

Maria Salomea Skłodowska-Curie stała się Wielkim Polakiem w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Uczestnicy warsztatów „Dokonania naukowe Polaków” pracują metodą projektową. Na zajęciach dwie uczennice przygotowały prezentację o naszej sławnej rodaczce. Podsumowaniem prezentacji był quiz wiedzy na temat życia i pracy dwukrotnej noblistki.

Uczestnicy zajęć uczestniczyli również w wycieczce do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ulicy Freta 16. Ogromne wrażenie zrobił na nas 1,5 tonowy elektroskop, na którym pracowali państwo Curie. Zachęcamy do odwiedzin tego muzeum.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 59
Joomla Templates designed by Web Hosting