Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty lalek teatralnych PDF Drukuj Email

22.01 we wtorek na spotkaniu z grupą teatralną Akuku p. Monika wraz z p. Pauliną przedstawiły dzieciom szkice kukieł przygotowane w pracowni teatru Baj. Dzieci zapoznały się i tym samym uczestniczyły w procesie tworzenia etapu przedstawienia, jakim jest projektowanie postaci. Wyrażały swoje spostrzeżenia, uwagi i sugestie dotyczące zaprojektowanej lalki i ich wyobrażenia na jej temat. Notowaliśmy uwagi do dalszych konsultacji. Dyskutowaliśmy nad wyborem kolorów ubioru i włosów, wielkości lalki i szczegółów, co one wnoszą do postaci i dlaczego zostały użyte. Poruszaliśmy temat jakie znaczenie ma kolor w wyrażaniu emocji, cech charakteru i osobowości postaci, którą chcemy przedstawić za pomocą lalki teatralnej. Dzieci zauważyły też, że nasycenie i barwy przedmiotów mają znaczenie w aspekcie odległości z jakiej się je obserwuje.

Uczestnicy zajęć wykazywali się bardzo celną analizą osobowości postaci, które zagrają w naszym przedstawieniu. Odkrywali cechy ukryte, które nie są mocno wyeksponowane, ale istotne dla przedstawienia bohatera. W wypowiedziach i obserwacjach dzieci była widoczna duża wrażliwość emocjonalna, ale też dojrzałość. Niektóre dzieci już polubiły swoje postaci, a niektóre się z nimi jeszcze oswajają i odkrywają cechy nieoczywiste, głębiej ukryte.

Grupa jest bardzo mocno zaangażowana w proces twórczy. Pojawiały się już kreatywne pomysły jakie techniczne rozwiązania zastosować aby wykonać kukłę. Wyzwań przed nami bardzo dużo. Będziemy tworzyć lalki nie tylko ludzkich postaci, ale też zwierząt, przedmiotów i drzewa.

Działalność teatru Akuku jest dofinansowana w ramach projektu Niepodległa inspiruje ze środków pozyskanych z Fundacji PZU.

 
Joomla Templates designed by Web Hosting