Pierwsza podróż dookoła świata - Meksyk PDF Drukuj Email

27  stycznia rozpoczęły się zajęcia „Podróż dookoła świata” organizowane w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

W pierwszą podróż uczestnicy zajęć wybrali się do Meksyku. Dowiedzieli się gdzie leży Meksyk, jaka jest nazwa jego stolicy oraz w jakim języku porozumiewają się mieszkańcy. Następnie poznali trochę historii o Aztekach i Majach, a także parę informacji związanych z geograficznym położeniem. Zobaczyli kilka tradycyjnych wydarzeń, które mają miejsce właśnie w Meksyku. Dowiedzieli się również co Europejczycy zawdzięczają mieszkańcom Meksyku. Na koniec wykonali samodzielnie kolorowe sombrero - tradycyjne meksykańskie nakrycie głowy.