Orientuj się - wyprawa do Skulskiego Lasu PDF Drukuj Email

W ramach zajęć Orientuj się! realizowanych w Szkole Podstawowej w Skułach uczestnicy wyruszyli na poszukiwania Rezerwatu „Skulski Las”. Wędrówkę rozpoczęli od przenalizowania fragmentu mapy Bartoszówki i Skuł. Zwrócili uwagę na legendę i znaki topograficzne oraz skalę. Odnaleźli miejsce „Startu” i zaznaczyli go na mapie oraz zlokalizowali miejsce docelowe (skrzyżowanie ul. Dębowej z ul. Ekologiczną). Wyznaczyli najkrótszą trasę do celu. Oszacowali czas przejścia i wyruszyli w trasę kierując się mapą. Na rogu ul. Dębowej i ul. Ekologicznej uczestnicy spotkali się z p. Michałem Mirgosem - studentem Uniwersytetu Rolniczego Wydział Leśny w Krakowie.

Następnie wyszukali na mapie rezerwat przyrody: „Skulski Las” . Wytyczyli na mapie trasę dojścia do rezerwatu i oszacowali czas przejścia. Po dotarciu do celu obeszli rezerwat kierując się znakami turystycznymi. Słuchali opowieści p. Michała o faunie i florze rezerwatu. Wyszukiwali rośliny i obserwowali zwierzęta. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi, drzewo, przyroda i droga Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i przyroda