Scratch - podsumowanie zajęć PDF Drukuj Email

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym bardzo chętnie i szybko opanowali język programowania Scratch.  Nauczyli się wyróżniać podstawowe kroki: określenie celu do osiągnięcia, znalezienie rozwiązania problemu dla przykładowych danych, opracowanie rozwiązania, zaprogramowanie rozwiązania i przetestowanie poprawności programu na przykładach. Potrafią testować na komputerze swoje programy pod względem zgodności z przyjętymi założeniami, komunikować o efektach ich działania, objaśniać przebieg działania programów. Systematycznie  następował wzrost ich kreatywności podczas zajęć. Uczniowie opanowani trudną umiejętność wnioskowania przyczynowo-skutkowego na potrzeby języka programowania. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.