Przyroda wokół nas PDF Drukuj Email

W marcu i kwietniu uczestnicy zajęć Przyroda wokół nas przyglądali się życiu lasu. Oglądali filmy przyrodnicze i omawialiśmy faunę i florę poszczególnych pięter lasu. Uczyli się jak rozpoznawać najbardziej znane gatunki drzew iglastych i liściastych. Rozwiązywali quizy i zagadki. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się owady. Poznawali ich ciekawą społeczność korzystając z prezentacji i filmów.

Po zakończeniu nauki zdalnej uczniowie nareszcie mogli się wybrać na zajęcia terenowe. Pogoda dopisała, więc zaopatrzeni w lornetki i pułapki na owady ruszyli podziwiać przyrodę z bliska. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.