Scrabble junior PDF Drukuj Email

Chociaż dziś to najbardziej znana na świecie gra słowna, jej początki nie były łatwe. Wymyślona w 1931 roku przez Alfreda Moshera Buttsa jest tak popularna, że 13 kwietnia - dzień urodzin jej wynalazcy ustanowiono Światowym Dniem Scrabble.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefinie mogli zgłębić tajniki gry w Scrabble, dzięki współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach i możliwości wzięcia udziału w projekcie „Poczuj, że potrafisz” finansowanym przez Fundację PZU. Gra Scrabble rozwija  przede wszystkim język, poszerza słownictwo, ale też uczy myślenia strategicznego – tak jak w szachach, tylko tutaj jest więcej możliwości. To ciekawa alternatywa na przykład dla bezrefleksyjnego oglądania telewizji i kolejny pomysł na wspólne spędzenie czasu, w szkole jak i w domu z rodzicami.