Gra Ślimak PDF Drukuj Email

17 czerwca w Szkole Podstawowej w Skułach odbyła się gra terenowa Ślimak. Przygotowaniem stanowisk i rozmieszczeniem numerowanych zadań na terenie wokół szkoły zajęli się uczestnicy zajęć Orientuje się i Scoolski projekt.  Uczestnicy gry zostali podzieleni na zespoły: czerwony, niebieski, zielony i żółty. Po omówieniu zasad rozpoczęła się gra. Zakończenie nastąpiło w momencie, gdy wszystkie zespoły dotarły do mety na planszy Ślimaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za ukończenie gry. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie wzbogacili i utrwalili wiadomości o przyrodzie. Gra okazała się ciekawa i udana. Dostarczyła dużo wrażeń zarówno uczestnikom, ale i prowadzącym. Dzieci w szybkim tempie rozwiązywały zadania, utrwaliły i poszerzyły swoje wiadomości przyrodnicze oraz uczyły się współpracy w zespole. Gra zorganizowana w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” realizowanego przez Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanego przez Fundację PZU.