Przedstawienie utwory Brzechwy PDF Drukuj Email

Grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Józefinie wspólnie przygotowały inscenizację następujących utworów Jana Brzechwy: „Skarżypyta”, „Entliczek – pentliczek”, „Smok”, „Spóźniony słowik”, „Kaczka – Dziwaczka”, „Dwa Wiatry” oraz piosenkę zaaranżowaną przez prowadzące „Wiosna w Józefinie”. Uczniowie z zadowoleniem bawili się inscenizacją wierszy, sami przygotowali kostiumy, rekwizyty i dekoracje.

Przedstawienie w szkole dla klas 1-4 odbyło się we wtorek, 22.06.2021 i spotkało się z dużym aplauzem dzieci i nauczycieli. Nikt nie sądził, że można wiersze przedstawić w tak zabawny sposób. Młodzi aktorzy dostali aplauz na stojąco i pochwały od nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć z projektu „Poczuj, że potrafisz” organizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanych przez Fundację PZU.