Orientuj się! - podchody PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca w ramach zajęć Orientuj się! odbyły się szyfrowane podchody. Pierwsza grupa oznaczyła dyskretnymi znakami patrolowymi trasę dla grupy poszukiwawczej oraz zostawiła dla grupy tropiącej zadania. Do rozwiązania części zadań uczestnicy musieli wykorzystać wiedzę z szyfrowania wiadomości szyframi: Gaderypoluki, Politykarenu, Koniecmatury. Zostały znalezione i rozwiązane wszystkie zadania. Obie grupy spotkały się przy harcówce w Słubicy Dobrej, gdzie odbyło się wspólne ognisko kończące zajęcia. Zajęcia były realizowane w Szkole Podstawowej w Skułach w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację PZU - „Poczuj, że potrafisz”, we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.