Pierwszy Książenicki Festiwal Pasji PDF Drukuj Email

27-29 września 2013 r.

Święto, święto i po święcie!

Wiele. starań, przygotowań i emocji było przy organizacji PIERWSZEGO KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI. Teraz pozostało nam podziękować wszystkim darczyńcom, współorganizatorom, patronom medialnym oraz naszym gościom- zarówno tym dorosłym, jak i tym małym.

Cofnijmy się teraz ciut w przeszłość…

27 września, w sali OSP w Książenicach muzycznie rozpoczęłyśmy nasz Festiwal Pasji. W organizację tego dnia włączyło się Sołectwo Książenice.

Pani Wioletta – pasjonatka fitnessu tańczyła w latynoamerykańskich rytmach z zebranymi dziećmi.  Radości i krzyków było co niemiara! Następnie zespół LIVE COVER BAND zabrał nas w podróż w przeszłość.  Była Kasia Kowalska, Bony M i wielu innych klasyków, przy których tańczyli również najmłodsi uczestnicy. Wszyscy dorośli byli zaskoczeni  energią, która rozpierała ich pociechy.  Kiedy po 19.00 słyszałyśmy płacz wychodzących, niezadowolonych z zakończenia zabawy dzieci, stwierdziłyśmy, że teraz musimy zorganizować dla nich „dyskotekę”, bo jak widać istnieje ogromne zapotrzebowanie na dobrą zabawę :)

Sobota obfitowała w masę warsztatów usytułowanych w budynku szkoły. Kadra pedagogiczna wraz z naszymi Pasjonatami dwoiła się i troiła by wszystkim dzieciom dać szansę wspólnej zabawy. Odbyły się m.in. Teatr cieni, warsztaty twórczego działania, eksperymenty muzyczne, matematyczne układanki oraz gimnastyka buzi i języka. Dla najmłodszych nauczycielki zorganizowały kącik dla malucha oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzieci paradowały z pięknie wymalowanymi buźkami, a chętni mogli nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.

W kąciku „Badam i eksperymentuję – poznaję otaczający świat”, projektu dofinansowanego z Fundacji PZU,  Panie Aneta i Lidia zarażały pasją do nauki i przyrody pokazując ciekawe eksperymenty.

Warsztat kulinarny Pań Agnieszek, inspirowany „Szkołą na widelcu” zgromadził nie tylko małych łasuchów ale i dorosłych chcących porozmawiać o racjonalnym odżywianiu. Wyczarowane przez „kucharzy” potrawy wręcz znikały z talerzyków.

Z okazji urodzin Szkoły Rada Rodziców zaprosiła na fantastyczny tort, a później do suto zastawionych stołów pełnych ciast, owoców i napojów, za których zorganizowanie dziękujemy zaangażowanym Rodzicom.

O godzinie 12.00 w prezencie od Sołectwa Książenice dla wszystkich zebranych dzieci wystąpił Teatr Lalkowy Igraszka z przedstawieniem  pt.  „Złote jajo”.

Impreza odbywała się nie tylko w budynku Szkoły, ale również na boisku, gdzie po sprawdzeniu swojej sprawności fizycznej na torze przeszkód, dzieci mogły porozmawiać z Książenicką Ochotniczą Strażą Pożarną, przymierzyć sprzęt oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego.

Zakończenie KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI nastąpiło w niedzielę podczas uroczystej mszy w intencji społeczności szkolnej oraz wszystkich  mieszkańców Książenic. Po mszy Ksiądz Proboszcz wraz ze zgromadzonymi gośćmi  wysłuchał cudownych utworów w wykonaniu Chóru Bogorya pod batutą Pana Marcina Mazura.

Po pełnym Pasji weekendzie już dziś nie możemy doczekać się przyszłego roku!