Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Zdrowe jutro

 

 

Projekt "Zdrowe jutro " otrzymał dofinansowanie w formie realizacji zadania publicznego przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.

 

Projekt dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Książenic i okolic. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szereg działań mających na celu:

  • edukowanie dzieci i rodziców z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych
  • promowanie aktywnego stylu życia
  • naukę i utrwalenie prawidłowych nawyków udzielania pierwszej pomocy.

 Szkoła Sportowych Talentów PDF Drukuj Email

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Książenicach był prowadzony projekt Szkoła Sportowych Talentów przy wsparciu ze środków gminy w formie wspierania zadania publicznego. W ramach projektu odbyło się szereg wydarzeń:

- przygotowanie plakatu oraz hasła promującego uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole

- nakręcenie krótkiego filmiku na temat zachowań fair play w sporcie

- spotkanie nt. „Roli sportu i zdrowego trybu życia” z Luizą Złotkowską

- pogadanka pt. „Jak dbać o swoją kondycję fizyczną i jak zdrowo się odżywiać” – z Panią dietetyk Małgorzatą Stróżewską

- Dzień sportowych talentów, konkurs podczas którego uczniowie  zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu różnych dyscyplin sportowych

- Dzień sportu w szkole, w ramach którego przeprowadzone zostały zawody w kilku dyscyplinach, z podziałem na grupy wiekowe

- wystaw fotograficzna - „Moja rodzina  w ruchu” i „Moje najpiękniejsze wakacje”.

 
Move to learn PDF Drukuj Email

Przez cały rok szkolny, w ramach projektu "Zdrowe jutro", 2 grupy zerówkowe miały zajęcia Move to learn. Uczniowie opanowali wszystkie elementy rozgrzewki - oddychanie, ćwiczenia oczu, słonecznik, rybka. Większość uczniów przeszła przez wszystkie sekwencje metody: świadomość własnego ciała, turlanie się, ślizganie na brzuchu, jednostronne i naprzemienne pełzanie na brzuchu i plecach, kołysanie się, jednostronne i naprzemienne chodzenie na czworakach oraz naprzemienne chodzenie. Uczniowie czerpali wiele radości z uczestnictwa w zajęciach, nazywali ćwiczenia własnymi nazwami, np. kołysanie się to stolik; dokładając do tego własne historie - na stoliku kładziemy kakao i próbujemy kołysząc się nie uronić ani kropli. W trakcie zajęć modyfikowano niektóre sekwencje poprzez dodanie elementu ruchu wzajemnego - dzieci masowały swoje twarze nawzajem, część ćwiczeń robili w parach lub w małych grupach (czworakowanie jednostronne). Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 24
Joomla Templates designed by Web Hosting