Odkrywcy przyrody

Projekt "Odkrywcy przyrody" - jest dofinansowany w ramach programu "Z PZU po lekcjach".

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas II - VI chcących rozszerzać swoją wiedzę przyrodniczą. Jest kontynuacją projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat", zrealizowanego w roku szkolnym 2013/2014.

Celem projektu jest m.in. zbliżenie dzieci do świata przyrody poprzez poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, rozbudzanie w uczniach pasji badawczej, kształtowanie umiejętności prowadzenia obserwacji i doświadczeń, a także kształtowanie umiejętności stawiania hipotez oraz wyciągania wniosków.

Jak polują roślinni drapieżcy PDF Drukuj Email

Zajęcia zrealizowane w ramach projektu "Odkrywcy przyrody", dofinansowanego z Fundacji PZU.

O kwiatach i zwierzętach, czyli kto zacz zapylacz? PDF Drukuj Email

Tajemnice lasu PDF Drukuj Email

8 czerwca uczestnicy projektu Odkrywcy przyrody z klas II i III odkrywali tajemnice lasu.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego PDF Drukuj Email

11 czerwca uczestnicy projektu Odkrywcy przyrody dofinansowanego przez Fundację PZU pojechali do Ogrodu Botanicznego w Warszawie.

Zwiedzili szklarnie, w których mieli lekcję tematyczną dotyczącą przystosowania się roślin do różnych warunków klimatycznych.

W samym Ogrodzie mieli zorganizowaną mini grę terenową na temat rosnących tam drzew.

Piknik ekologiczny PDF Drukuj Email

W tym roku nasze stoisko na Pikniku Ekologicznym w Książenicach, zostało zorganizowane pod hasłem Gleba i jej mieszkańcy.