Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Dawno temu w miasteczku ...
Spacer historyczny po Grodzisku Mazowieckim PDF Drukuj Email

2 października 2015 r. uczestnicy projektu "Dawno temu w miasteczku ..." wzięli udział w historycznym spacerze po Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie odwiedzili Cmentarz Żydowski, przeszli ulicami Grodziska, gdzie zobaczyli do dziś zachowane kamienice żydowskie oraz miejsce w którym stała synagoga. Obejrzeli też wystawę w Willi Radogoszcz.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach oraz Szkoła Podstawowa w Książenicach serdecznie zapraszają uczniów klas 3 – 6 do udziału w muzyczno-tanecznym spektaklu z muzyką na żywo pt. „Dawno temu w miasteczku”. Spektakl będzie przybliżał kulturę żydowską obecną na ziemiach grodziskich do II wojny światowej oraz włączy się w przyszłoroczne obchody 75 rocznicy likwidacji getta w Grodzisku Mazowieckim. Prapremiera spektaklu odbędzie się w naszej szkole, natomiast premiera będzie miała miejsce w grodziskim Centrum Kultury w styczniu 2016 r.

Prace nad spektaklem trwać będą od września do grudnia 2015 r. Zajęcia odbywać się będą w naszej szkole w poniedziałki w godzinach 15.30 - 18.00 (UWAGA ZMIANA GODZIN). Prowadzący to doświadczeni instruktorzy teatralni i zawodowi muzycy.

Do prac nad spektaklem zapraszamy dzieci zainteresowane śpiewem, tańcem i sztuką aktorską. Mile widziane dzieci grające na instrumentach.

Casting do spektaklu odbędzie się 3 września (w czwartek) od godziny 14.35 w sali muzycznej. Kandydat powinien zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Podkład muzyczny nie jest wymagany.

Szczegółowe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2
Joomla Templates designed by Web Hosting