Kultura na horyzoncie
Regulamin konkursu PDF Drukuj Email

I Międzyszkolny Przegląd Zespołów Artystycznych ze Szkół Wiejskich Gminy Grodzisk Mazowiecki PDF Drukuj Email

I Międzyszkolny Przegląd Zespołów Artystycznych ze Szkół Wiejskich Gminy Grodzisk Mazowiecki odbył się 25 października 2019 w Mediateka Grodzisk pod patronatem honorowym Burmistrza w ramach prowadzonego przez nas projektu "Kultura na horyzoncie".

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach, SP. w Izdebnie Kościelnym im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej oraz Szkoła Podstawowa im dr. Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie zaprezentowały się w 4 kategoriach: teatralnej, wokalnej, tanecznej i instrumentalnej.

Organizacji przeglądu przyświecał cel umożliwienia dzieciom pokazania i zaprezentowania swoich osiągnięć szerszej publiczności, nawiązania relacji z rówieśnikami, wymiany doświadczeń oraz wzmacniania własnej samooceny.

Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie stworzyli fantastyczną atmosferę życzliwości. Uczestnicy okazywali sobie wiele wyrazów wsparcia i uznania dla kolegów. Bardzo cieszy nas takie zachowanie młodzieży :)

Gratulujemy uczestnikom i opiekunom wysokiego poziomu występów! Serdecznie dziękujemy za udział w przeglądzie i zapraszamy za rok.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa ptasiej fotografii Jacka Wierzejskiego.

Przedstawienie "Dwie Dorotki" PDF Drukuj Email

22 października teatr kukiełkowy „AKUKU” prowadzony przez Panią Paulinę Badurę wystawił trzykrotnie przedstawienie dla uczniów z młodszych klas. Spektakl „Dwie Dorotki” został przygotowany w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, a obecnie działania grupy „AKUKU” są kontynuowane w ramach projektu z „Kulturą na horyzoncie” dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Lalki do spektaklu zostały zaprojektowane i wykonane we współpracy z Teatrem Lalkowym BAJ z Warszawy.

Wyniki drużyn - Chopinowski Quest PDF Drukuj Email

W grze terenowej, która odbyła się 18.10.2019 r. w ramach "Wieczoru z kulturą na horyzoncie" wystartowało 11 drużyn. Grę ukończyło 9 z nich. Żadna drużyna nie zdobyła maksimum punktów. Aż 5 drużyn zrobiło tylko po jednym błędzie w queście.

Biorąc pod uwagę czas w jakim drużyny ukończyły grę, zajęły one:

I miejsce z czasem 47 min. - Dzikusy
II miejsce z czasem 48 min. - Władcy wojny
III miejsce z czasem 59 min. - ex aequo: Drużyna pierścienia i Pszczółki
IV miejsce z czasem 1 godz. 4 min. - Brawl Stars

Gratulujemy!

Wieczór z kulturą na horyzoncie PDF Drukuj Email

18 października Fundacja zorganizowała "Wieczór z kulturą na horyzoncie". W ramach wydarzenia mogliśmy obejrzeć wystawę prac – haftowanych obrazów Pana Kazimierza Piotrowicza. Zarówno dzieci, jak i dorośli wystartowali w grze terenowej i zmierzyli się z Chopinowskim questem. Najmłodsi uczestnicy wieczoru wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wieczór zakończyliśmy ogniskiem na terenie OSP w Książenicach.