Urządzimy się matematycznie

Projekt realizowany dzięki finansowaniu przez Fundację mBanku, w ramach programu grantowego mPotęga.

Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć, na których dzieci poznają, utrwalą i usystematyzują wiedzę z zakresu geometrii. Uczniowie poznają pojęcia rzut, skala, wymiarowanie, siatka, bryła, figura. Będą posługiwały się rysunkiem technicznym i technikami plastycznymi. Zapoznają się ze specyfiką rysunku na papierze milimetrowym oraz metodami kopiowania. Dzieci będą tworzyć plan pokoju z usytuowanymi w nim meblami. Na jego bazie stworzą makietę, gdzie meble będą odwzorowane za pomocą prostych brył geometrycznych.



Ruszyły zajęcia Urządzimy się matematycznie PDF Drukuj Email

Na pierwszych zajęciach prowadząca omówiła z uczestnikami  cel i harmonogram zajęć oraz ustaliła zasady pracy na zajęciach. Następnie wyjaśniła kolejne kroki wykonywania projektu pokoju.

Uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób przeliczamy skalę. Przeprowadzili również eksperymenty z określania odległości. Zmierzyli pomieszczenia i meble w celu uzmysłowienia sobie proporcji i wymiarów. W kolejnym kroku wykonali rysunki roboczego projektu pokoju.

Następnie uczniowie przystąpili do wykonania technicznego projektu pokoju. Na rysunkach zostały uwzględnione wymiary pomieszczenia oraz mebli. Mierzyliśmy salę zajęć oraz odległości na korytarzu szkolnym. W ten sposób uczniowie nabrali większej orientacji w przestrzeni i lepiej umieją określić odległości i wymiary przedmiotów.

Zajęcia sfinansowane przez Fundację mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.


 
Urządzimy się matematycznie PDF Drukuj Email

Zapraszamy Uczniów klas 5-6 na zajęcia "Urządzimy się matematycznie" realizowane w ramach projektu M-Potęga.

Celem zajęć będzie:
1. Stworzenie projektów pokoi – zastosowanie wiedzy w praktyce, utrwalanie pojęć rzut, skala, wymiar, nauka rysunku technicznego i pobudzenie wyobraźni
2. Stworzenie makiet pokoi - praktyczne wykorzystanie wiedzy, utrwalenie wiadomości z zakresu geometrii, poprawa orientacji przestrzennej.
3. Przeprowadzenie konkursu na najprecyzyjniej wykonaną pracę - zachęcenie dzieci do podejmowania wysiłku i staranności.

Na zakończenie zostanie zorganizowana wystawa prac, na której pozostali uczniowie wybiorą najstaranniej wykonane makiety. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody.

W czasie zajęć uczniowie rozwiną:
• umiejętność rozwiązywania problemów,
• wyobraźnię przestrzenną,
• umiejętność dopasowania metody obliczeń do rozwiązywanego problemu, • umiejętności komunikacyjne – mówienie, słuchanie i prezentowanie rozwiązań.

Uczniowie będą spotykać się w grupie pod opieką nauczyciela prowadzącego raz w tygodniu na 2 godziny lekcyjne. Termin zajęć zostanie ustalony po ostatecznym zatwierdzeniu planu lekcji.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapisów na zajęcia.

W ramach projektu dla rodziców zostaną zorganizowane warsztaty - Niecodzienna lekcja codziennej matematyki (listopad 2019 r.)

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2