Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Art-matma

Projekt realizowany dzięki finansowaniu przez Fundację mBanku, w ramach programu grantowego mPotęga.

Jego celem jest przygotowanie przez grupy projektowe pod okiem nauczyciela warsztatów z haftu matematycznego oraz origami modułowego dla koleżanek i kolegów z klas 7-8.Warsztaty origami PDF Drukuj Email

Kolejne warsztaty dla kolegów i koleżanek, tym razem z origami matematycznego to świetna metoda na integrację i ćwiczenie geometrii oraz wyobraźni przestrzennej. Uczestnicy warsztatów  tworzyli figury i bryły z wykorzystaniem japońskiej sztuki składania papieru. Nauka przez zabawę to dobra metoda na powtarzanie i utrwalanie wiadomości - tak ocenili sami uczestnicy warsztatów.

 
Warsztaty dla kolegów z haftu PDF Drukuj Email

Uczniowie z grupy projektowej Art-matma przygotowali i z sukcesem przeprowadzili warsztaty haftu dla swoich kolegów. Mieli wydrukowane szablony z motywami świątecznymi, materiały - odpowiedni papier, igły, nici podkładki i dziurkacze. Uczniowie wykonali według wskazówek kolegów, piękne haftowane kartki świąteczne. Warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane, a prowadzący je uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.

 
Czas na origami PDF Drukuj Email

Uczestnicy zajęć „Art-matma” zakończyli pracę nad haftem matematycznym. Przygotowali listę do zakupu potrzebnych materiałów na warsztaty dla kolegów, a następnie przeprowadzili zajęcia w swoich klasach. Warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane przez uczniów, a prowadząca je młodzież czuła niemałą satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Równolegle grupa przeszła do realizacji kolejnej części projektu - origami. Uczniowie na początku poznali i przećwiczyli oznakowanie instrukcji origami. Wykonali również pierwsze prace.

 
Przygotowania do warsztatów z haftu PDF Drukuj Email

Uczestnicy zajęć „Art.-matma” przystąpili do samodzielnego wykonania szablonów do haftu matematycznego oraz wykonali po kilka prac wykorzystując różne wzory.

Jednocześnie Uczniowie zwracają uwagę na trudności, z którymi się spotykają, tak aby przygotować się odpowiednio do samodzielnego poprowadzenia zajęć.
Blok związany z haftem jest zamykany, uczniowie przygotowują kosztorys materiałów niezbędnych na ich zajęcia.

 
Zaczęliśmy projekt Art-matma PDF Drukuj Email

Na dotychczasowych zajęciach omówiliśmy cel zajęć i harmonogram pracy. Ustaliliśmy zasady pracy na zajęciach. Podzieliliśmy się na zespoły robocze.

Prowadząca wyjaśniła czym jest haft matematyczny. Członkowie zespołu projektowego zapoznali się z przykładami haftów oraz dowiedzieli się jak przygotować wzory i wykonać pracę. Przystąpili też do wykonania prostych haftów wg przygotowanych przez prowadzącą wzorów. Na początek uczniowie przeplatanie nitki rysowali ołówkiem na wzorach.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy zajęć wykonali nakłucia kartonu wg wzoru wraz z oznaczeniem kolejności przeplatania muliny. Następnie wykonali wzór zawierający kilka technik przeplatania muliny.

Ustaliliśmy też, że na warsztatach dla chętnych uczniów z klas 7-8 będziemy wykonywać kartki świąteczne.

Zajęcia sfinansowane przez Fundację mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.


 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2
Joomla Templates designed by Web Hosting