Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Występy Małych Słowian PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach roku szkolnego Zespół „Mali Słowianie” dwukrotnie wystąpił przed szkolną publicznością. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach uszytych przez starsze koleżanki na zajęciach „Upiększalnia Niepodległej”, z niewielką pomocą mam wolontariuszek. Mali Słowianie odtańczyli układ do trzech ludowych utworów.

Zajęcia i wydarzenia odbywały się w ramach projektu Niepodległa inspiruje dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
Gala finałowa projektu Niepodległa inspiruje PDF Drukuj Email

14 czerwca wieczorem odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Na gali zaprezentował się chór, oba zespoły ludowe, sekcja bębniarska. Obejrzeliśmy też 3 filmy - pierwszy prezentujący proces tworzenia kącika przy świetlicy na zajęciach Upiększalnia i Warsztaty Niepodległej, film poklatkowy „LEGO Inwokacja” oraz efekt pracy uczestników zajęć „Polskie ślady na mapie świata”. Następnym punktem programu było przedstawienie lalkowe „Dwie Dorotki” teatru AKUKU, które zaskoczyło wszystkich bardzo wysokim poziomem, zarówno gry aktorskiej, jak i wykonania kukiełek. Na podsumowaniu zostały także wręczone nagrody w konkursie na najładniejszy lapbook. Goście mogli także obejrzeć wystawę prac i zdjęć z zajęć. Na zakończenie odbyła się historyczna gra terenowa przybliżająca losy naszego kraju od odzyskania niepodległości po dzień dzisiejszy.

 
Zaproszenie na galę podsumowującą projekt PDF Drukuj Email

 
Warsztaty tworzenia kukiełek PDF Drukuj Email

25.05.2019 odbyły się warsztaty tworzenia kukiełek do przedstawienia pt. „Dwie Dorotki”, przygotowywanego przez szkolne koło teatru kukiełkowego.

Naszym gościem był p. Łukasz Kuczyński z Teatru Baj.

Uczestniczy pod okiem profesjonalisty i z jego pomocą wykonywali swoje lalki zgodnie z projektami. Ważny był każdy szczegół, dobór materiałów i kolorystyka

Kolejne etapy tworzenia lalek przebiegały w sympatycznej atmosferze.

Dzielne mamy wspierały młodych twórców w szydełkowaniu i szyciu. Okazało się, że jest to żmudna praca, ale efekt końcowy jest niesamowity.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
Warsztaty w Pracowni Teatru Lalkowego Baj PDF Drukuj Email

11.05.2019 po raz kolejny gościła nas pracownia Teatru Lalkowego Baj.

Pan Łukasz Kuczyński objaśnił technicznie zawiłości kolejnego etapu pracy nad lalkami - osadzania głowy i montowania ramionek.

Podglądaliśmy również lalki teatralne wykonane techniką dziergania na szydełku. Nasze kukły będą wykonane w całości w takiej właśnie technice lub częściowo z elementami.

Dziękujemy za pomoc.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Niepodległą inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 36
Joomla Templates designed by Web Hosting