Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Wizyty w Książenickich ogrodach PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" uczestnicy koła przyrodniczego odwiedzili ogrody zaprzyjaźnionych mieszkańców Książenic. W czasie spacerów dzieci przy pomocy opiekunów rozpoznawali rośliny, poznawali ich wymogi glebowe, wodne i świetlne. Doznania estetyczne nieocenione!

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie PDF Drukuj Email

26 maja odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi dzieci na wszechobecne w sezonie wiosennym kwiaty. Uczniowie mogli nie tylko zachwycić się ich pięknem, ale także poznać budowę i cechy, dzięki którym wabią owady. One również były bohaterami tej wyprawy. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki owadów zapylających rośliny i obserwowały ich liczebność na poszczególnych roślinach.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

 
Konkurs "Magiczny Świat Roślin" PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Pamiętajcie o Ogrodach” dofinansowanego przez Fundację PZU, zapraszamy wraz ze Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach do udziału w konkursie fotograficznym: Magiczny Świat Roślin.

Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, rozwijanie pasji i zainteresowań. Skierowany jest on do uczniów kl. I-VII.

W ramach konkursu należy wykonać cykl fotografii pokazujących wiosenną przemianę rośliny ogrodowej i jej powiązanie z otaczającym światem. Zdjęcia powinny być dostarczone w formie papierowej i elektronicznej.

Fotografie i nośnik informacji prosimy włożyć do koperty opisanej wg szablonu: imię, nazwisko, klasa.

Prace należy składać do dnia 20.05.2018 r. do wychowawcy klasy lub nauczycieli przyrody.

 
Konkurs "Ziemia z ogrodem w tle" PDF Drukuj Email

Wraz ze Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach zapraszamy uczniów klas 3-7 do udziału w konkursie na dowolną formę literacką (list, opowiadanie, wiersz), której tematem będzie „Ziemia z ogrodem w tle”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przemyśleń, co zrobić, aby nas i przyszłe pokolenia, mogła cieszyć zieleń przyrody, a nie narastające góry śmieci.

Prace należy składać do 27.04.18 r. do p. Elżbiety Głowackiej-Jędruszczak lub do wychowawców klas.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 30
Joomla Templates designed by Web Hosting