Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Jazda na rolkach dla dorosłych PDF Drukuj Email

 
Każdy potrafi pomóc, dziecko też PDF Drukuj Email

Od lutego do czerwca 2017 roku odbywał się cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów.

Dzieci uczyły się jak prawidłowo wzywać pomoc, jak ułożyć człowieka w pozycji bocznej ustalonej, ucisków i oddechów ratowniczych, co zrobić w przypadku utraty przytomności, zadławienia, złamania lub zwichnięcia, urazów głowy, oparzenia. Uczyły się zakładać prawidłowo opatrunki oraz ćwiczyły używanie defibrylatora.

 
Kluseczki kukurydziane PDF Drukuj Email

Składniki:

1 szklanka mąki kukurydzianej

1 szklanka mąki ziemniaczanej

2 jajka

Woda mineralna gazowana

Szczypta soli

 

Przygotowanie:

W misce mieszamy jajka i 0,5 szklanki wody, dodajemy sól, mąkę, mieszamy dodając wody, tyle aby ciasto było gęste i klejące, bardziej zwarte niż na tradycyjne kluski lane.

Do garnka wlewamy wodę, gotujemy, na wrzątek wrzucamy ściągając łyżką z miski z ciastem małe porcje ciasta lub wykładamy na specjalne sito z dużymi oczkami do klusek(ok 7 mm, sitko takie można kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego) , gotujemy do wypłynięcia kluseczek na powierzchnię +2 min.

Jeśli ciasto będzie zbyt rzadkie kluseczki rozpadną się w gotowaniu.

Wersja pikantna np. do podawania z sosami mięsnymi:  do ciasta dodajemy 2  łyżeczki kurkumy, kluseczki nabiorą pikantnego smaku i intensywnie żółtego koloru.

 
Pilates PDF Drukuj Email

Poranny pilates z Agnieszką Paziewska cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Zajęcia są dofinansowane przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

 

 
Profilaktyka wad postawy PDF Drukuj Email

Od października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Książenicach były kontynuowane zajęcia korekcyjne, dofinansowane przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Gimnastykę prowadziła nauczycielka WFu - Joanna Ratuska.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 28
Joomla Templates designed by Web Hosting