Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Wycieczka do Muzeum F. Chopina w Warszawie PDF Drukuj Email

W październiku uczniowie z klas 4-6 zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z Kulturą”.

Dzieci uczestniczyły też w warsztatach edukacyjnych poświęconych życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Po obejrzeniu muzeum uczniowie odwiedzili miejsca związane z warszawskim etapem życia Chopina (m.in. Kościół ss. Wizytek, Kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście).

 
Wycieczka do Filharmonii Narodowej PDF Drukuj Email

23 listopada odbyła się ostatnia wycieczka zorganizowana w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku", dofinansowanego przez Fundację PZU.

Dzieci z chóru oraz grupy teatralnej, które uświetniły uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Książenicach w ramach nagrody pojechały na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Miały okazję słuchać muzyki w wykonaniu Węgierskiej Orkiestry Filharmonii Narodowej.

 
Zapraszamy do udziału w Queście PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w "Chopinowskim Queście". Wystarczy wydrukować zamieszczone zagadki, pójść na spacer do Książenickiej Szkoły i uzupełnić luki informacjami wyczytanymi z tablic edukacyjnych o Fryderyku Chopinie.
Tablice powstały dzięki dofinansowaniu ze Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu Działaj Lokalnie.

 
Sadzenie clematisów PDF Drukuj Email

W dniu 24 listopada uczniowie z klas II a i II d oraz ich rodzice/dziadkowie posadzili clematisy "Fryderyk Chopin" w szkolnym ogródku. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Chopinowski Quest" dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.

 
Chopinowski Quest PDF Drukuj Email

18 listopada na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej w Książenicach pojawiły się tablice edukacyjne o Fryderyku Chopinie. Wieczorem tego dnia harcerze ze Szczep VII Medyków Powstania Warszawskiego w Książenicach oraz mieszkańcy Książenic przetestowali "Chopinowski Quest". Było to wydarzenie zorganizowane w ramach projektu o powyższym tytule, dofinansowanym przez Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu Działaj Lokalnie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 29
Joomla Templates designed by Web Hosting