Badam i Eksperymentuję

Projekt "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat jest dofinansowany w ramach programu "Z PZU po lekcjach".

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas II - V chcących rozszerzać swoją wiedzę przyrodniczą.

Celem projektu jest m.in. zbliżenie dzieci do świata przyrody poprzez poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, rozbudzanie w uczniach pasji badawczej, kształtowanie umiejętności prowadzenia obserwacji i doświadczeń, a także kształtowanie umiejętności stawiania hipotez oraz wyciągania wniosków.Krótkie podumowanie projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat" PDF Drukuj Email

Już od września zapraszamy na drugą edycję projektu przyrodniczego dofinansowanego z programu "PZU po lekcjach" Fundacji PZU - "Odkrywcy przyrody". A tymczasem zachęcamy do obejrzenia podsumowania z projektu zrealizowanego w minionym roku szkolnym.

 
Warzywa i owoce znane i nieznane PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach z projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat" Pani Aneta pokazała dzieciom warzywa i owoce, które coraz częściej goszczą na naszych stołach, chociaż jeszcze niedawno były nam nieznane.

Uczniowie dotykali, wąchali i smakowali. Na prezentacji multimedialnej mogli zobaczyć jak wyglądają całe rośliny.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądają i smakują bataty, jak wygląda soja zanim stanie się mlekiem sojowym, jak smakują cieciorka, soczewica czy szparagi.

 
Piknik ekologiczny PDF Drukuj Email

17 maja na Pikniku ekologicznym w Książenicach, pod hasłem „Dbamy o wodę, która jest źródłem naszego życia”, dzieci z kółka naukowego pod okiem prowadzącej je nauczycielki zaprezentowały ciekawe eksperymenty z wodą.


 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2014 r. z okazji Dnia Ziemi odbył się happening "Cztery żywioły" przygotowany przez Panią Anetę Wojewódzką oraz uczestników zajęć "Odkrywca przyrody" dofinansowanych z Fundacji PZU.


W ramach wydarzenia dzieci prezentowały eksperymenty z wodą, powietrzem, ziemią i ogniem swoim kolegom z klas I-III.
Młodsi uczniowie, mogli również obejrzeć specjalnie na ten dzień przygotowane prezentacje multimedialne.

Po odwiedzeniu wszystkich stanowisk dzieci wychodziły na boisko, gdzie robiły profil glebowy.

 
Prezentacja posterów PDF Drukuj Email

Dzieci uczęszczające na zajęcia z koła naukowego dofinansowanego z Fundacji PZU wykonały szereg eksperymentów z roślinami.

Mali naukowcy opracowali postery (plakaty naukowe), na których zaprezentowali co sprawdzali, przy użyciu jakich materiałów i metod, spisali zaobserwowane wyniki oraz wnioski.

Następnie zaprezentowali swoje postery przed gośćmi (nauczycielami) oraz pozostałymi uczestnikami zajęć.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2