By zdrowym być!

Projekt "By zdrowym być!" otrzymał dofinansowanie ze środków programu Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego - „Na dobry początek”.

 

Projekt dedykowany jest przedszkolakom i ich rodzinom. W ramach projektu dzieci będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i zajęciach sportowych. Zorganizowane zostaną spotkania z dietetykiem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a także kulinarny dzień rodziny, rodzinna olimpiada sportowa oraz konkurs na najpiękniej udekorowanego mazurka.

 

Celem projektu jest m.in. rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do przyrządzania potraw i dzielenia się nimi, edukowanie dzieci i rodziców z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych, wzbudzenie szacunku do jedzenia, promowanie aktywnego stylu życia.Gimnastyka przedszkolaka PDF Drukuj Email
W ramach projektu "By zdrowym być!" dofinansowanego z Fundacji BGK dzieci z  przedszkola przy Szkole Podstawowej w Książenicach uczestniczyły nie tylko w Warsztatach Kulinarnych ale i Zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

W ciągu pół roku odbyło się 12 zajęć, a każdy miesiąc był poświęcony innej sprawności. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia z zakresu skakania, biegania, równowagi, rzucania do celu, odbijania , rozciąganiu, a Pani Joanna Ratuska pilnowała by dzieci i przy tym utrzymywały prawidłową postawę.
 
Piknik rodzinny PDF Drukuj Email

12 czerwca odbył się Piknik rodzinny dla przedszkolaków i zerówkowiczów, w ramach którego nasza Fundacja zorganizowała warsztaty kulinarne oraz miniolimpiadę.

Serdecznie dziękujemy Pani fotograf Anecie Żylińskiej za wykonanie zdjęć. Aneta Żylińska 888 800 253

 
Festiwal naleśników PDF Drukuj Email

W dniu 23 kwietnia odbyły się zajęcia pod hasłem „Festiwal naleśników”.

Dzieci otrzymały dwa rodzaje naleśnikowych placków- z mąki pszennej oraz z mąki gryczanej, które nadziały zrobionymi przez siebie farszami. Pierwszym farszem było nadzienie serowe, drugim - pieczarkowe, trzecim - jabłkowe.

Naleśniki dzieci zwijały w rulonik lub chusteczkę, a następnie dekorowały je według własnej fantazji – truskawkami, brzoskwiniami, bakaliami, samodzielnie sporządzoną bitą śmietana, a najczęściej wszystkim naraz.

Każde dziecko zabrało swoje pyszności do domu.

 

 
Wszystko o jajku PDF Drukuj Email

W dniu 10 kwietnia odbyły się zajęcia „Wszystko o jajku”.

Po omówieniu różnych potraw, które można otrzymać z jajek i demonstracji jajka o elastycznej skorupce (po leżakowaniu w occie), dzieci samodzielnie obierały jajka, żeby zrobić z nich jajka faszerowane. Przy pomocy noży, widelców i malakserów powstały farsze, którymi napełniono białka. Kulminacyjnym momentem było ozdabianie i dbałość o estetyczną prezentację. Ponadto powstały figurki z jajek na twardo - od muchomorów i biedronek – po … dinozaury!.

Szkolenie to z pewnością przydało się podczas wielkanocnych Świąt.

 

 
Pierwsze warsztaty kulinarne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniu 30 stycznia br. w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Książenicach odbyły się pierwsze Warsztaty Kulinarne dla dzieci w ramach projektu "By zdrowym być!" dofinansowanego z Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Punktualnie o godzinie 10.00 i 12.30 przedszkolaki zajęły miejsca przy stołach zastawionych niezbędnymi produktami i sprzętami do sporządzenia zdrowych „Słodyczy, których nie znacie”. Dzieci wykonały bakaliowe kulki i batoniki. Karty z przepisami każdy mały kucharz wpiął do otrzymanego segregatora, w którym będą gromadzone także następne przepisy.

Wykonanymi słodyczami dzieci podzieliły się z kolegami oraz rodzicami.

Nasza Fundacja oraz Kuchnia Życzeń zapraszają na kolejne warsztaty, które odbędą się już 13 marca.