Na chopinowskim szlaku
Wycieczka do Muzeum F. Chopina w Warszawie PDF Drukuj Email

W październiku uczniowie z klas 4-6 zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z Kulturą”.

Dzieci uczestniczyły też w warsztatach edukacyjnych poświęconych życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Po obejrzeniu muzeum uczniowie odwiedzili miejsca związane z warszawskim etapem życia Chopina (m.in. Kościół ss. Wizytek, Kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście).

 
Wycieczka do Filharmonii Narodowej PDF Drukuj Email

23 listopada odbyła się ostatnia wycieczka zorganizowana w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku", dofinansowanego przez Fundację PZU.

Dzieci z chóru oraz grupy teatralnej, które uświetniły uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Książenicach w ramach nagrody pojechały na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Miały okazję słuchać muzyki w wykonaniu Węgierskiej Orkiestry Filharmonii Narodowej.

 
Wycieczki do Żelazowej Woli PDF Drukuj Email

Między 4 a 13 października 2016 r. uczniowie z klas 1-3 zwiedzili dom narodzin Chopina w Żelazowej Woli, w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z Kulturą”.

Dzieci uczestniczyły też w warsztatach edukacyjnych poświęconych życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Po obejrzeniu muzeum uczniowie spacerowali po pięknym parku otaczającym dwór.

Chociaż pogoda była kapryśna wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone.