Rolkowo-szachowy zawrót głowy
Miniturmiej rolkowy PDF Drukuj Email

13 grudnia odbył się pierwszy turniej jazdy szybkiej na rolkach w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Został on zorganizowany w ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy" dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie. W zawodach wystartowało 37 zawodników w 7 grupach.

 
Rodzinne spotkanie szachowe z Mikołajem PDF Drukuj Email

18 grudnia odbyło się jedno z finałowych wydarzeń projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy", dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.

Rodzinne spotkanie rozpoczęło się rozgrzewką. Na szkolnej szachownicy dzieci zamieniły w koniki szachowe. Dorośli oraz bardziej zaawansowani młodzi zawodnicy, na czas odszukiwali zadane pola. Zadanie to okazało się wcale nie łatwe, zarówno dla małych, jak i dużych uczestników.

Następnie drużyny o wdzięcznych nazwach: czerwone biedronki, niebieskie motylki, ważki, żabki itp. przystąpiły do rozwiązywania quizu. Tylko jednej drużynie udało się nie popełnić  żadnego błędu. W nagrodę Tosia i Wojtek otrzymali breloczki.

Kolejną atrakcją było rozegranie turnieju między parami. Nagrodami, za każdą wygraną partię była naklejka z uśmiechniętą buźką. W przerwach między rozgrywkami można było się posilić ii z nową energią powrócić do gry.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Jacek Kiciński z UKS Szachowa Dwójka wraz z córkami. Przygotował on dla uczestników kilka ciekawych zagadek i zaintrygował uczestników ciekawostkami szachowymi.

Na zakończenie zawitał do nas Św. Mikołaj, który został z wielką radością przyjęty przez dzieci i rodziców i rozdał uczestnikom drobne upominki i dyplomy.

 
Zajęcia na rolkach dla dorosłych PDF Drukuj Email

Od października do grudnia trwały zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na rolkach dla dorosłych,  zorganizowane w ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy", dofinansowane przez Stowarzyszenie Europa i my z programu Działaj Lokalnie.

Pomysł na takie zajęcia okazał się strzałem w dziesiątkę. Po dniu pełnym obowiązków przejażdżka na rolkach dla dorosłych była wspaniałym sposobem na rozluźnienie i oderwanie się od codziennych spraw.

 
Szachowy zawrót głowy PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy" dofinasowanego z programu Działaj Lokalnie udało nam się zorganizować szkolenie "Jak prowadzić kółko szachowe w szkole" dla czterech nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Zakupiliśmy też kilkanaście kompletów szachów, matę edukacyjną oraz książki pomocne przy nauce królewskiej gry. Obecnie trwają zajęcia prowadzone w ramach projektu dla uczniów.

 
Zaproszenie na szachy PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2