Niepodległa inspiruje

Projekt sfinansowany przez Fundację PZU.

 

Projekt polega na zorganizowaniu zajęć pozalekcyjnych inspirowanych obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wydarzeń: Dnia Niepodległości, Majowych Świąt Polaków i gali podsumowującej projekt, w tym gry historycznej, w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Książenicach. Dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość wziąć udział w konkursach oraz wycieczkach edukacyjnych. Wolontariusze ze społeczności szkolnej zasadzą 100 cisów na 100 rocznicę odzyskania niepodległości.Lego Inwokacja PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Lego Inwokacja" zrealizowanego w ramach projektu "Niepodległa inspiruje" dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
Wycieczka Śladami polskich muzyków i kompozytorów PDF Drukuj Email

1 czerwca uczestnicy projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się pod hasłem „Śladami polskich muzyków i kompozytorów. Dzieci zwiedziły niezwykle ciekawie urządzoną wystawę w Muzeum Fryderyka Chopina. Następnie wzięły udział w miejskiej grze terenowej przybliżającej uczestnikom dokonania polskich muzyków i kompozytorów, przygotowanej dla nich przez p. Izabelę Ciosek, przewodniczkę po Warszawie dokadZdzieckiem.pl.

 
Występy Małych Słowian PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach roku szkolnego Zespół „Mali Słowianie” dwukrotnie wystąpił przed szkolną publicznością. Dzieci pięknie prezentowały się w strojach uszytych przez starsze koleżanki na zajęciach „Upiększalnia Niepodległej”, z niewielką pomocą mam wolontariuszek. Mali Słowianie odtańczyli układ do trzech ludowych utworów.

Zajęcia i wydarzenia odbywały się w ramach projektu Niepodległa inspiruje dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
Gala finałowa projektu Niepodległa inspiruje PDF Drukuj Email

14 czerwca wieczorem odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Na gali zaprezentował się chór, oba zespoły ludowe, sekcja bębniarska. Obejrzeliśmy też 3 filmy - pierwszy prezentujący proces tworzenia kącika przy świetlicy na zajęciach Upiększalnia i Warsztaty Niepodległej, film poklatkowy „LEGO Inwokacja” oraz efekt pracy uczestników zajęć „Polskie ślady na mapie świata”. Następnym punktem programu było przedstawienie lalkowe „Dwie Dorotki” teatru AKUKU, które zaskoczyło wszystkich bardzo wysokim poziomem, zarówno gry aktorskiej, jak i wykonania kukiełek. Na podsumowaniu zostały także wręczone nagrody w konkursie na najładniejszy lapbook. Goście mogli także obejrzeć wystawę prac i zdjęć z zajęć. Na zakończenie odbyła się historyczna gra terenowa przybliżająca losy naszego kraju od odzyskania niepodległości po dzień dzisiejszy.

 
Zaproszenie na galę podsumowującą projekt PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7