Mój ogród - moja pasja

Projekt zainicjowany przez grupę AleBabki.

Sfinansowany z programu Działaj Lokalnie.

Założeniem projektu jest integrowanie pasjonatów przyrody, zakładających i pielęgnujących własne ogrody. W trakcie trwania projektu odbędzie się cykl spotkań ogrodowych, sadzenie 1000 tulipanów oraz rewitalizacja zieleni przy tablicy upamiętniającej wydarzenia historyczne.

Zakwitły tulipany! PDF Drukuj Email

Cudowne efekty jesiennej pracy!!!

3000 szt. tulipanów zasadzonych jesienią właśnie prezentują swoje wdzięki.

Od 2 tygodni w szkolnym ogrodzie możemy podziwiać kwitnące tulipany Preludium Chopina, które sadzili uczniowie i wychowawcy.

Wszyscy zaangażowani w zasadzenie cebulek kwiatowych zasłużyli na miano Super Ogrodnika Szkolnego.

Zakup cebulek kwiatowych został sfinansowany z Działaj Lokalnie w ramach projektu Mój ogród - Moja pasja.

3000 cebul tulipana dla szkoły PDF Drukuj Email

W ramach projektu prowadzonego przez grupę AleBabki z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach otrzymała ponad 3000 cebul tulipana Preludium Chopina.
Wychowawcy otrzymają dla swoich klas przygotowane pakiety cebulek po 100 szt. do posadzenia w szkolnym ogrodzie. Pakiety już są gotowe dzięki naszym młodym wolontariuszkom! Akcja sadzenia cebul będzie trwała od 22.10 do 26.10.
Ponadto 23.10.2018 w godzinach przedpołudniowych zostanie również przeprowadzona akcja rewitalizacji nasadzeń we frontalnej części Szkoły, przy głównym wejściu i pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych. Zapraszamy wolontariuszy do pomocy, z własnymi szpadelkami.

Spotkania w ogrodach PDF Drukuj Email

We wrześniu rozpoczęły się ogrodowe spotkania zainicjowane przez AleBabki
W ramach projektu ''Mój ogród - moja pasja" odwiedzamy ogrody pasjonatów przyrody.
Projekt finansowany przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.
Podczas spotkań właściciele ogrodów mogą skonsultować się ze specjalistą z dziedziny zakładania i pielęgnacji ogrodów.
Dotychczasowe spotkania obfitowały w pytania na temat:
- prawidłowego cięcia i formowania krzewów,
- pielęgnacji roślin sezonowych,
- przesadzania roślin,
- zasad budowania kompozycji roślinnych,
- naturalnych metod walki z nieoproszonymi gośćmi.
Czas w miłym towarzystwie podczas spotkań biegnie zdecydowanie za szybko
Zaciekawieni uczestnicy czekają na kolejne porcje informacji.