Magiczne ręce
Dzień Babci i Dziadka w Książenicach PDF Drukuj Email

24.01.2020 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach projektu Magiczne Ręce.

Dzieci, które brały udział w zajęciach projektowych, przygotowały na warsztatach upominki - pachnące mydełka, dla swoich Babć i Dziadków oraz repertuar który zaprezentowały publiczności.

Wystąpiła młodsza grupa teatralna, która wesoło zaśpiewała uroczą piosenkę, chór odśpiewał aranżacje 2 utworów muzycznych, zespół tańca ludowego Frycki odtańczył efektownie swój występ, grupa Huragan przedstawiła spektakl „Jeszcze nie czas”, a na zakończenie sekcja bębniarska w towarzystwie solistów i akompaniamentu klarnetu zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania.

Wszystkie miejsca na widowni były wypełnione, nawet ,,loże'' na piętrze były oblegane przez publiczność.

Po części artystycznej na gości czekał słodki poczęstunek.

Fundusze na projekt Magiczne ręce zostały pozyskane poprzez Stowarzyszenie LGD Ziemia Chełmońskiego.

 
Dzień Babci i Dziadka w Mszczonowie PDF Drukuj Email

Wspaniałe Babcie, Wspaniali Dziadkowie i Wspaniałe Dzieciaki

Takie doborowe towarzystwo gościło dziś w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

Na Mszczonowskiej scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Piekarach i Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach dla zaproszonych Babć i Dziadków z Mszczonowa i Piekar.

Wstępem do tak miłego wieczoru były warsztaty rękodzieła dla dzieci, które odbyły się w ciągu ostatnich dni w Piekarach i Mszczonowie. W trakcie ich trwania dzieci własnoręcznie przygotowały kolorowe i pachnące mydełka - upominki dla seniorów.

Dziś na scenie MOK-u zaprezentowali się wokaliści i formacje taneczne, sekcja bębniarska wraz z solistami przy oryginalnym akompaniamencie klarnetu przedstawiła interpretację kolęd, chór odśpiewał utwory o tematyce związanej ze Świętem Babci i Dziadka, a grupa teatralna Huragan, odegrała jak burza przedstawienie pt. „Jeszcze nie czas”.

Na zakończenie dla gości czekał słodki poczęstunek.

Gratulujemy świetnych występów wszystkim młodym artystom i ich opiekunom.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom MOK za pomoc w organizacji uroczystości, a firmie MiM Trans za bezpieczny transport uczniów.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Magiczne ręce", fundusze na jego realizację zostały pozyskane poprzez Stowarzyszenie LGD Ziemia Chełmońskiego.

 
Stroiki PDF Drukuj Email

 

Śliczne, cudowne, kolorowe … Takie kompozycje tworzyliśmy na warsztatach pod okiem p. Marty. Łatwo nie było. Tworzenie tak misternych dekoracji wymagało skupienia i inwencji twórczej ze strony uczestniczek warsztatów. Gratulujemy!!! Efekt końcowy super! ????

 
Choinki, choinki ... PDF Drukuj Email

Istne szaleństwo eko-deko!

Dzieci tworzyły choinki z naturalnych komponentów: wierzbowych witek, pędów winobluszczu, orzechów i mchu. Wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Wykonały choinki w bardzo ciekawych formach. Brawo Wy!