Projekty
Symetria w architekturze PDF Drukuj Email

Podczas spotkania 23 października uczestnicy zajęć "Zabawy symetrią" ze SP w Skułach zapoznali się z symetrią w architekturze i sztuce oglądając ciekawe prezentacje multimedialne.

Kolejnym punktem dnia było budowanie z klocków. Efektem pracy były symetryczne budowle. Uczestnicy projektu poszli dalej tworząc własne kompozycje przestrzenne. Wykonywana praca przyniosła dzieciom wiele radości. Zajęcia sfinansowane przez fundację mBanku.


 
Spotkania z Panią Muzyką PDF Drukuj Email

Na spotkaniach z Panią Muzyką realizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim uczniowie poznają kompozycje muzyczne związane z porami roku. Dzieci słuchają utworów, uczą się śpiewać piosenki, wyklaskują do nich rytm i tworzą akompaniament przy pomocy instrumentów perkusyjnych. Ćwiczą również układy ruchowe do utworów muzycznych z wykorzystaniem różnych rekwizytów, np. chust czy parasoli. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Kultura na horyzoncie” dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

 
Nauka poloneza w Izdebnie Kościelnym PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym kontynuowane są zajęcia tańca ludowego dofinansowane w ramach projektu "Kultura na horyzoncie" przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

W tym semestrze uczestnicy uczą się tańczyć poloneza. Poznali już kroki i kilka układów tańca.

 
Zabawy symetrią - warsztaty z rodzicami PDF Drukuj Email

W trakcie spotkania w dniu 16 października uczestnicy projektu "Zabawy symetrią" sfinansowanego przez fundację mBanku mieli okazję wspólnie z rodzicami wykonywać różne prace plastyczne. Tematem przewodnim była symetria w otaczającym nasz świecie. Pojawiły się ciekawe wizje wielobarwnych motyli.

Symetryczne kształty były również w pachnących wypiekach kulinarnych. Pierniczki skradły serca uczestników projektu.

Kształtny motyl wygięty z drutu oraz okręcony sznurkiem wyglądał jak żywy.

Nauka przez zabawę przynosi efekty. Rodzice też mogą kreatywnie uczyć się ze swoimi dziećmi.

 
Profilaktyka wad postawy w SP4 PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Zdrowe jutro" dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki, w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim realizowane są zajęcia profilaktyka wad postawy.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach. Nabyli już umiejętność prostej kontrolowanej postawy. Mięśnie przykurczone u znacznej części grupy stają się elastyczne i dzieci nie odczuwają bólu podczas wykonywania prostych ćwiczeń typu skłon. Forma zabawowa uatrakcyjnia zajęcia.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 50