Projekty
Balladyna w komiksie PDF Drukuj Email

Maj i czerwiec upłynęły uczestnikom projektu „Balladyna w komiksie” w pracowitej atmosferze. Uczniowie chętnie kontynuowali swoją przygodę z komiksem, a  kolejne spotkania  odbywały się już w szkole. Powstawały na nich kolejne sceny komiksów oraz krótkie historyjki obrazkowe. Młodzi artyści z zaangażowaniem umieszczali swoje pomysły w kolejnych kadrach, dbali o odpowiedni dobór postaci, tła oraz innych szczegółów.

Podczas zajęć uczniowie stworzyli nie tylko komiks z lektury, ale powstały też krótkie komiksy na podstawie baśni , mitów i legend.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU i były organizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.

 
Gra terenowa PDF Drukuj Email

Gra terenowa przygotowana przez grupę projektową w ramach projektu „Ukryj tajemnice”, sfinansowanego przez fundację mBanku okazała się super zabawą. Uczniowie z klas 4-8 mieli do odgadnięcia 10 zaszyfrowanych zagadek ukrytych na terenie szkoły. W rozwiązywaniu pomogła księgę szyfrów przygotowana przez uczestników projektu „Odszyfruj świat”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem odgadywali kolejne tajemnice. Było super mimo upału :)

 
Zaszyfrowane przerwy PDF Drukuj Email

Dzięki powrotowi uczniów do szkoły udało się zrealizować „zaszyfrowane przerwy”. Zostały one zaplanowane w projekcie „Ukryj tajemnice”, sfinansowanym przez fundację mBanku. Na „zaszyfrowanych przerwach” uczniowie rozwiązywali zagadki, przygotowane przez grupę projektową w oparciu o poznane metody szyfrowania. Zaszyfrowane wiadomości były przedsmakiem gry terenowej, składającej się z jeszcze większej liczby tajemniczych zadań.

 
Przedstawienie utwory Brzechwy PDF Drukuj Email

Grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej w Józefinie wspólnie przygotowały inscenizację następujących utworów Jana Brzechwy: „Skarżypyta”, „Entliczek – pentliczek”, „Smok”, „Spóźniony słowik”, „Kaczka – Dziwaczka”, „Dwa Wiatry” oraz piosenkę zaaranżowaną przez prowadzące „Wiosna w Józefinie”. Uczniowie z zadowoleniem bawili się inscenizacją wierszy, sami przygotowali kostiumy, rekwizyty i dekoracje.

Przedstawienie w szkole dla klas 1-4 odbyło się we wtorek, 22.06.2021 i spotkało się z dużym aplauzem dzieci i nauczycieli. Nikt nie sądził, że można wiersze przedstawić w tak zabawny sposób. Młodzi aktorzy dostali aplauz na stojąco i pochwały od nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć z projektu „Poczuj, że potrafisz” organizowanych we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanych przez Fundację PZU.


 
Tworzenie ksiąg szyfrów PDF Drukuj Email

Na czerwcowych zajęciach uczestnicy zajęć „Odszyfruj świat”, sfinansowanych przez Fundację mBanku, kończyli tworzenie ksiąg szyfrów. Księgi zawierają opisy szyfrów poznanych na zajęciach. Uczniowie zadbali nie tylko o treść, ale również wygląd swoich dzieł.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 50