Projekty
Filozoficzne klocki lego - ostatnie zajęcia PDF Drukuj Email

9 czerwca w Szkole Podstawowej w Skułach odbyły się ostatnie zajęcia z Filozoficznych klocków Lego. Dzieci wspominały jakie prace były wykonywane. Tematyka tych zajęć była dowolna. Dzieci mogły zbudować to, co same wymyśliły. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia realizowane były we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Przyroda wokół nas PDF Drukuj Email

W marcu i kwietniu uczestnicy zajęć Przyroda wokół nas przyglądali się życiu lasu. Oglądali filmy przyrodnicze i omawialiśmy faunę i florę poszczególnych pięter lasu. Uczyli się jak rozpoznawać najbardziej znane gatunki drzew iglastych i liściastych. Rozwiązywali quizy i zagadki. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się owady. Poznawali ich ciekawą społeczność korzystając z prezentacji i filmów.

Po zakończeniu nauki zdalnej uczniowie nareszcie mogli się wybrać na zajęcia terenowe. Pogoda dopisała, więc zaopatrzeni w lornetki i pułapki na owady ruszyli podziwiać przyrodę z bliska. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Zajęcia teatralne w Józefinie PDF Drukuj Email

Po feriach, w ramach zajęć zdalnych, uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w Szkole Podstawowej w Józefinie zapoznali się ze scenariuszem przedstawienia opracowanego przez prowadzące zajęcia, na podstawie powieści Ch. Dickensa „Opowieść Wigilijna”. Dzieci odczytywały przydzielone role ze scenariusza, obejrzały film „Opowieść Wigilijna”, w celu zaobserwowania gry aktorskiej i poznania osobowości głównych postaci.

Prowadzące omówiły charaktery wybranych bohaterów i możliwe sposoby zaprezentowania ich przez uczestników zajęć. Dzieci, starały się odzwierciedlić cechy charakterystyczne poszczególnych postaci oraz prezentowały przed kamerami ruchy sceniczne. Proponowały kostiumy, dekoracje i własne pomysły na odegranie wyznaczonych ról. Omówiły przesłanie powieści oraz podkreślały wagę Świąt Bożego Narodzenia i dobro drzemiące w każdym człowieku.

Kolejne zajęcia nadal odbywały się w trybie zdalnym - uczniowie pracowali nad technikami emisji głosu i prawidłowej dykcji. W czasie zajęć dzieci otrzymały autorski scenariusz do przedstawienia wiosennego „W poszukiwaniu Królowej Wiosny” , napisany przez p. E. Wykrotę i J. Walerysiak.  W scenariuszu znalazły się nawiązania do postaci znanych z bajek Braci Grimm, Ch. Perault oraz filmów animowanych – Shreka, Smerfów i innych.  Uczestnicy czytali role, ćwiczyli emisję głosu oraz uczyli się podkreślania humoru scenicznego. Każda z prowadzących realizowała wybrane dla swojej grupy sceny podczas zajęć on-line.

Po wyczerpaniu się możliwości pracy zdalnej nad przedstawieniem prowadzące podjęły się przygotowania dodatkowego, krótszego występu wiosennego w postaci przedstawienia scenicznego wierszy J. Brzechwy, dotyczących tematów wiosenno – przyrodniczych. Uczniowie zapoznali się z twórczością Brzechwy, rozważali nauki z niej płynące, ćwiczyli dykcję i uczyli się zabawy słowem.

Zajęcia realizowane we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego przez Fundację PZU.

 
Orientuj się! - podchody PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca w ramach zajęć Orientuj się! odbyły się szyfrowane podchody. Pierwsza grupa oznaczyła dyskretnymi znakami patrolowymi trasę dla grupy poszukiwawczej oraz zostawiła dla grupy tropiącej zadania. Do rozwiązania części zadań uczestnicy musieli wykorzystać wiedzę z szyfrowania wiadomości szyframi: Gaderypoluki, Politykarenu, Koniecmatury. Zostały znalezione i rozwiązane wszystkie zadania. Obie grupy spotkały się przy harcówce w Słubicy Dobrej, gdzie odbyło się wspólne ognisko kończące zajęcia. Zajęcia były realizowane w Szkole Podstawowej w Skułach w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację PZU - „Poczuj, że potrafisz”, we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.


 
Gra Ślimak PDF Drukuj Email

17 czerwca w Szkole Podstawowej w Skułach odbyła się gra terenowa Ślimak. Przygotowaniem stanowisk i rozmieszczeniem numerowanych zadań na terenie wokół szkoły zajęli się uczestnicy zajęć Orientuje się i Scoolski projekt.  Uczestnicy gry zostali podzieleni na zespoły: czerwony, niebieski, zielony i żółty. Po omówieniu zasad rozpoczęła się gra. Zakończenie nastąpiło w momencie, gdy wszystkie zespoły dotarły do mety na planszy Ślimaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za ukończenie gry. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie wzbogacili i utrwalili wiadomości o przyrodzie. Gra okazała się ciekawa i udana. Dostarczyła dużo wrażeń zarówno uczestnikom, ale i prowadzącym. Dzieci w szybkim tempie rozwiązywały zadania, utrwaliły i poszerzyły swoje wiadomości przyrodnicze oraz uczyły się współpracy w zespole. Gra zorganizowana w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” realizowanego przez Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanego przez Fundację PZU.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 50