Projekty
Rękodzieło - podsumowanie działań PDF Drukuj Email

Podczas warsztatów  z rękodzieła organizowanych przez  Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU uczestnicy zajęć rozbudzają w sobie pasje w zakresie sztuki, inspirujące do podejmowania nieszablonowych działań, pomagające uwierzyć we własne możliwości, rozwijające talenty, wyobraźnię, kreatywność, dociekliwość oraz innowacyjność. W twórczej i radosnej atmosferze wykorzystując różnorodne techniki rękodzielnicze uczestnikom warsztatów w ostatnim czasie udało się stworzyć: papierowe kwiaty, świąteczne kurczaczki i koszyki, wiosenne drzewka i żelowe świece.

 
Woda, powietrze, ogień - magia w kuchni PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Woda powietrze ogień” uczniowie badali rozpuszczalność substancji (dostępnych w kuchni, używanych do przygotowywania potraw przez rodziców) w wodzie. Tworzyli mieszaniny jednorodne i niejednorodne, roztwory nasycone i nienasycone. Badali również właściwości cieczy nienewtonowskiej. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Podróż dookoła świata - Tajlandia PDF Drukuj Email

W kolejną podróż dookoła świata uczestnicy wybrali się do Tajlandii. Poznali ogromną różnorodność tego kraju. Zwiedzili Bangkok i zapoznali się z jego bardzo, bardzo długą oficjalną nazwą. Obejrzeli świątynie buddyjskie i wybrali się na zakupy na pływającym targu. Porozmawiali o nietypowych owocach... a nawet niektórych bardzo śmierdzących jak Durian... Dowiedzieli

się również czemu słonie są tak ważne w kulturze tajskiej i jakie nietypowe ryby kryją się w tamtejszych jaskiniach.... Na koniec zainspirowani tamtejszymi pięknymi plażami i wodami stworzyli własny podwodny świat.

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Woda, powietrze, ogień - eksperymenty z powietrzem PDF Drukuj Email

W ramach zajęć Woda, powietrze, ogień prowadzonych w Szkole Podstawowej w Skułach uczestnicy zakończyli eksperymentowanie z cieczami budując własną oczyszczalnię wody. Na kolejnych zajęciach rozpoczęli doświadczenia z powietrzem. Sprawdzili czy powietrze może przemieszczać przedmioty, czy powietrze zajmuje przestrzeń oraz jak zachowuje się ogrzane powietrze?

Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
Scoolski projekt - fauna i flora Skulskiego Lasu PDF Drukuj Email

Na zajęciach scoolskiego projektu uczestnicy poznawali faunę i florę rezerwatu przyrody Skulski Las. Przy wejściu do rezerwatu oczekiwał nich Pan Michał, przewodnik, który w barwny i ciekawy sposób wprowadził uczniów w tajniki życia ekosystemu leśnego. Pokazał im gatunki drzew i roślin zielnych, opowiedział o zwierzętach występujących na tym terenie.

Uczestników oczarował widok wiosennego lasu pokrytego kobiercem biało i żółto kwitnących zawilców, fioletowo-niebieskich fiołków leśnych i młodych listków drzew, krzewów i roślin zielnych, mieniących się świeżą zielenią w promieniach wiosennego słońca. Uczniowie skrzętnie uzupełniali karty pracy informacjami zdobytymi podczas opowiadań przewodnika. W czasie wędrówki po rezerwacie uczestnicy spotkali w gnieździe bociana czarnego, kilka kuźni dzięcioła w pniach modrzewia oraz przebiegające sarny. Dookoła rozbrzmiewał gwarny śpiew ptaków budujących własne gniazda.

W drugiej części zajęć uczniowie poznali naturalny charakter lasu, rządzącego się własnymi prawami. Od ok. 40 lat, kiedy to las został rezerwatem nie prowadzi się w nim gospodarki leśnej.  Człowiek ingeruje w jego życie w ograniczony sposób, nie wycina się masowo drzew w celu pozyskiwania drewna. Widać jest naturalny charakter lasu, stare, zwalone drzewa stanowiące schronienie i pokarm dla wielu gatunków owadów, pajęczaków, grzybów, mchów i paprotników.

Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody i nie tylko, na spacer do Skulskiego Lasu. Nie ma nic piękniejszego od lasu wiosennego. Pamiętajmy, że nasza przyroda przetrwa w nienaruszonym stanie i  będzie cieszyć następne pokolenie tylko wtedy, gdy o nią zadbamy.

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Skułach we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, na świeżym powietrzu i drzewo Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i droga Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i przyroda

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 50