Projekty
Orientuj się - wyprawa do Skulskiego Lasu PDF Drukuj Email

W ramach zajęć Orientuj się! realizowanych w Szkole Podstawowej w Skułach uczestnicy wyruszyli na poszukiwania Rezerwatu „Skulski Las”. Wędrówkę rozpoczęli od przenalizowania fragmentu mapy Bartoszówki i Skuł. Zwrócili uwagę na legendę i znaki topograficzne oraz skalę. Odnaleźli miejsce „Startu” i zaznaczyli go na mapie oraz zlokalizowali miejsce docelowe (skrzyżowanie ul. Dębowej z ul. Ekologiczną). Wyznaczyli najkrótszą trasę do celu. Oszacowali czas przejścia i wyruszyli w trasę kierując się mapą. Na rogu ul. Dębowej i ul. Ekologicznej uczestnicy spotkali się z p. Michałem Mirgosem - studentem Uniwersytetu Rolniczego Wydział Leśny w Krakowie.

Następnie wyszukali na mapie rezerwat przyrody: „Skulski Las” . Wytyczyli na mapie trasę dojścia do rezerwatu i oszacowali czas przejścia. Po dotarciu do celu obeszli rezerwat kierując się znakami turystycznymi. Słuchali opowieści p. Michała o faunie i florze rezerwatu. Wyszukiwali rośliny i obserwowali zwierzęta. Zajęcia realizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi, drzewo, przyroda i droga Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i przyroda

 
Odkrywcy przyrody - wiosenne kwiaty i wzrost rośin PDF Drukuj Email

Wiosną w Polsce zakwita wiele roślin. Rosną dziko w lasach, na łąkach w zaroślach, w górach, a niektóre są też uprawiane w ogrodach. Część wiosennych kwiatów rzadko można spotkać w ich naturalnym środowisku. Na zajęciach „Odkrywcy przyrody” w dniu 12 kwietnia uczestnicy rozmawiali o wiosennych kwiatach, także tych, którym grozi wyginięcie. Następnie wyruszyli indywidualnie w teren w poszukiwaniu wiosennych kwiatów.

Na kolejnych zajęciach uczniowie rozmawiali o etapie rozwoju rośliny, a następnie przygotowali własną hodowlę. Obserwowali wzrost fasoli przez dwa tygodnie. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst „Helenka Stokrotka” Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „Gabrysia Tulipan ipaz”

Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst „krokus Kuba tulipan” Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat, na świeżym powietrzu i tekst

 
Podróż dookoła świata - Indie PDF Drukuj Email

Podczas „Podróży dookoła świata” uczestnicy kierują się dalej w głąb kontynentu Azjatyckiego i docierają do niezwykle różnorodnego półwyspu Indyjskiego, na którym leżą Indie. Poznają różnorodność kulturową i religijną tego Państwa. Uczniowie przenieśli się w kolorowy świat Bollywood, oglądając krótki film z tamtejszej produkcji. Poznali potrawy i przyprawy, które rządzą w kuchni indyjskiej oraz wiele ciekawostek związanych żywieniem w Indiach. Dzieci poznały również nowe znaczenie zwierząt, takich jak słoń czy krowa, w Indiach. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik stworzył za pomocą origami zakładkę do książki w kształcie słonia, który symbolizuje w Indiach mądrość.  Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
„Balladyna w komiksie” PDF Drukuj Email

Za nami pierwsze spotkania online „Balladyna w komiksie” w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU i organizowane w Szkole Podstawowej w Ojrzanowie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.

Uczestnicy poznali już lekturę, omówili jej fabułę i przesłanie, a także w zespołach napisali scenariusze i dialogi do swoich komiksów. Na spotkaniach uczestnicy chętnie wymieniają się pomysłami, zgodnie współpracują i poznają nowe programy jak Canva dla edukacji, w którym chętnie pracują nawet czwartoklasiści.  Obecnie powstają pierwsze sceny komiksów, nie tylko na podstawie „Balladyny”, ale zachęceni uczniowie tworzą też prace na podstawie mitów i legend.

Może być grafiką anime Może być komiksem przedstawiającym stoi, drzewo, na świeżym powietrzu i tekst „Dawno. dawno temu W odleglej krainie zwaną Laluka żyła pewna rodzina”

Może być grafiką anime przedstawiającą na świeżym powietrzu i tekst Może być komiksem przedstawiającym tekst

 

 
Podróż dookoła świata - Turcja PDF Drukuj Email

7 kwietnia w 11 podróż uczestnicy zajęć wybrali się do kraju znajdującego się na dwóch kontynentach - Azji i Europy, czyli do Turcji. Zatrzymali się również w Istambule/Stambule/ Konstantynopolu – czyli mieście znanym pod wieloma nazwami, ale również mieście które jako jedyne znajduje się na dwóch kontynentach. Poznali liczne zwyczaje, religie i to jak różnią się one w stosunku do zwyczajów i tradycji w Polsce. Porozmawiali o tureckim piśmie i o tym jakie pisma poznaliśmy do tej pory. Podziwiali lot balonem nad piękną krainą czyli Kapadocją i tworzyliśmy własny kolorowy latający balon. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 50