Punkt pocztowy w Ksiazenicach

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Kasia i Robert

Punkt pocztowy w Ksiazenicach

Post autor: Kasia i Robert » śr sty 18, 2017 7:04 pm

Witam,
świetnie, że mamy pocztę w naszej wsi, tylko godziny urzędowania są dla tych, którzy nie pracują. .. poza poniedziałkiem nie ma opcji odebrania korespondencji poleconej. Po dwóch tyg odsyłana jest do nadawcy. Może Pani, która otworzyła ten punkt weźmie pod uwagę również tych, których w godzinach 8-16 w Ksiazenicach nie ma... Dziękuję również Panu, który 2 minuty po czasie urzędowania zamknął drzwi i mimo petentów obsługiwanych w środku nie zechciał mnie wpuścić po polecony... To byłyby z pewnością stracone 4 minuty... niezadowolony klient to lepsza opcja.
Miłego wieczoru...ale tylko życzliwym.
Kasia i Robert

Jarek

Re: Punkt pocztowy w Ksiazenicach

Post autor: Jarek » śr lut 01, 2017 1:55 pm

Witam,
ja również miałem ten sam problem. Dwukrotnie nie mogłem odebrać przesyłki poleconej, tz. "za potwierdzeniem odbioru". Dwukrotnie prosiłem Panią z Punktu Pocztowego o zmianę godzin pracy i dostosowanie do godzin pracy mieszkańców. Zawsze słyszałem ten sam głos, że ona tak ustaliła i zmieniać nie będzie, bo w takich godzinach pracuje jak jej odpowiada. Mówiła, że urzędy takie jak sądy, banki itp też maja określone godziny pracy i nie muszą się dostosowywać do klientów. Taki tok myślenia mnie nie przekonuje, delikatnie mówiąc.
znalazłem dwa rozwiązania, które sam zastosowałem w przypadku moich przesyłek:
1. Zwrócić się z telefoniczna prośbą do Pani Naczelnik Poczty Polskiej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Orzeszkowej o jednorazowe przekierowanie przesyłki - do odbioru w GM, ul. Orzeszkowej. Odbiór w szerszym przedziale godzinowym
2. Zwrócić się z telefoniczna prośbą do Pani Naczelnik Poczty Polskiej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Orzeszkowej o przekierowanie wszystkich przesyłek poleconych i zwykłych do odbioru w GM przy ul. Orzeszkowej. J.w.

Pozostaje jeszcze jeden sposób odbioru - złożenie pisemnego zlecenia na Poczcie Polskiej w GM, ul. Orzeszkowa do pozostawiania przesyłek poleconych (bez potwierdzenia odbioru) w skrzynce na listy. Dostajemy wówczas Specjalna literkę "R", którą naklejamy na skrzynkę na listy.

Polecam kontakt z Panią Naczelnik Poczty w Grodzisku Mazowieckim, ul. Orzeszkowa. Bardzo miła, sympatyczna i uprzejma Pani. Sama podpowie i doradzi co zrobić.
Nie polecam natomiast kontaktu z osobami obsługującymi Punkt Pocztowy w Książenicach. Sam już tam nie chodzę.

Kasia i Robert

Post autor: Kasia i Robert » czw lut 02, 2017 8:42 pm

czesc,
tak chyba trzeba bedzie zrobic, opcja z R na skrzynce jest najbardziej optymalnym rozwiazaniem w takiej sytuacji. Tylko czy o to chodzilo, zeby ludzie rezygnowali z uslug tego punktu? A jesli Pani bedzie wygodnie otwierac wylacznie w nocy bo nie moze spac to tez tak zobi? :D :D :D :D :D Bareja ...
Milego wieczoru.
K
Kasia i Robert

nelka

Post autor: nelka » sob lut 04, 2017 5:28 pm

Rozumiem niezadowolenie z powodu nieodebrania przesyłki, ale ja bym nie przesadzała. Też kilka razy się nacięłam, bo Pani prowadząca raz urzęduje dlużej w piątki, teraz chyba w poniedziałki ale jakiś jeden dzień z późniejszymi godzinami do odbioru jest. Tak samo jest w innych instytucjach. Urzędy są czynne do 15/16 a jeden dzień w tygodniu do 18. W przypadku Książenickiego punktu pocztowego jest podobnie i ja bym sie nie czepiała chociaz też pasowałoby mi jakby było czynne całą dobę ;) no ale wszystkim nie dogodzisz ;)

Renataa

Post autor: Renataa » ndz lut 05, 2017 7:50 pm

Bez przesady PP nie musi być czynny codziennie do 20 ale na litość no chociaż do tej 17, ze 2-3 razy w tyg. Chyba sa to normalne godziny pracy :)

bezstronna

Post autor: bezstronna » sob mar 04, 2017 7:54 pm

Opinnie dotyczą chyba dwóch różnych osób... Pani prowadząca pocztę w Ksiazenicach jest osobą kompetentną, pomocną. Jeśli chodzi o godziny pracy nigdy nie będą one wstanie zadowolonych wszystkich :roll: Brawo za poniedziałki :D

ODPOWIEDZ