Ścieżka rowerowa z Grodziska do Książenic

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Awatar użytkownika
Joanna

Ścieżka rowerowa z Grodziska do Książenic

Post autor: Joanna » wt gru 02, 2008 11:48 am

Jest już projekt ścieżki rowerowej z Grodziska do Książenic.
Niestety przecina wielokrotnie główną drogę. :(
Interweniowałam w tej sprawie:
- złożyłam interpelację na ostatniej sesji Rady Miejskiej (25 listopad) o przeprojektowanie ścieżki tak, żeby w ogóle nie przecinała drogi do Książenic. Jest to najlepsze rozwiązanie i możliwe ponieważ ścieżka zaczyna się w Grodzisku po prawej stronie drogi i kończy się też po jej prawej stronie. Swoje stanowisko motywowałam bezpieczeństwem zarówno roweżystów poruszających się po ścieżce jak i kierowców jadących drogą.
- rozmawiałam ze Starostą (ponieważ ścieżka jest powiatowa) przedkładając mu wszystkie wady obecnego projektu.
Jedynie obiecał, że odbędzie się spotkanie z projektantem, na którym będę mogła przedstawić swoje argumenty dotyczące przebiegu ścieżki.

Piszę o tym ponieważ liczę też na Państwa opinię w tej sprawie i ewentualnie interwecje u Starosty i Burmistrza (np petycje z podpisami mieszkańców).
Im więcej osób będzie wyrażało swoje niezadowolenie z tak zaprojektowanej ścieżki, tym większa jest szansa, że zmienią jej przebieg i zrobią po jednej stronie drogi.
Joanna Biegała
radna Rady Miejskiej
w Grodzisku Maz.
tel 604 245 717

Awatar użytkownika
Ania Poręba

Post autor: Ania Poręba » czw gru 04, 2008 8:36 pm

Popieram pomysł ścieżki rowerowej po 1 stronie gł. drofgi. I tak jest dużo przecznic.

Rowerkiem możnaby ominąć korki, potem wziąć pod pachę i dojechać wszędzie pociągami :)
JA też tu mieszkam.
Zasada równoważni: Jak ty komuś tak on tobie.= Jak ktoś tobie tak ty jemu.

Awatar użytkownika
Beata B

Re: Ścieżka rowerowa z Grodziska do Książenic

Post autor: Beata B » pt gru 05, 2008 9:59 am

Pani Joanno,
przede wszystkim cieszę się, że są projektowane i będa budowane ścieżki rowerowe w okolicach Książenic. Obecnie jeszcze mieszkam w Ursusie a na wycieczki rowerowe jeździliśmy do Strzeniówki i Podkowy Leśnej. Liczę, że po przeprowadzce do Książenic też moja rodzina będzie mogła zwiedzać okolicę na rowerze.

Popieram też Pani interwencję żeby ścieżka była po jednej stronie drogi. Proszę napisać jak mam się dołączyć do interwencji/petycji. Najłatwiej byłoby mailem (ale do kogo go wysłac?) a gdyby była petycja do podpisania to mogłabym zajrzeć do Książenic i ją podpisać.

Pozdrawiam,
Beata

Kasia i Jarek

ścieżka rowerowa

Post autor: Kasia i Jarek » sob gru 06, 2008 12:01 am

Pani Joanno,

Zgadzam się, że budowanie ścieżki rowerowej będzie miało sens tylko wtedy, gdy będzie ona przebiegać po jednej stronie drogi, inaczej nie poprawi ona bezpieczeństwa na drodze, lecz go zmniejszy.

Mam też pytanie, czy gmina rozważa też możliwość poprowadzenia ścieżki rowerowej dalej: z Książenic do Siestrzeni? Dla nas ten odcinek jest ważniejszy, gdyż jest mniej zabudowany i samochody jeżdżą tam b.szybko, a właśnie tamtędy jeździmy na wycieczki rowerowe do lasu w Młochowie. Do Grodziska zaś jeździ się naogół samochodem lub autobusem, chociaż zgadzam się, że i tamten odcinek jest potrzebny.

Pozdrawiam,
Kasia

Iza i Witek

ścieżka rowerowa z Grodziska do Książenic

Post autor: Iza i Witek » sob gru 06, 2008 1:58 pm

Pani Joanno
W dn. 24.11 .br. wysłalem e-mail do pani dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w G M.z pytaniami :
- czy jest planowana przebudowa ul. Mazowieckiej w Książenicach na odcinku od ronda w prawo przez mostek do krzyżówki z Al. Marylskiego/Lipowa ( poszerzenie , drugi chodnik ,ścieżka rowerowa )
-czy na krzyżówce Marylskiego/lLipowa z Mazowiecką planowana jest budowa ronda ( niebezpieczne skrzyżowanie na ostrym łuku dla skręcających w osiedle od strony Siestrzeni )Chodziło mi o koordynację robót przez starostwo i gminę z uwagi na obiecaną przez gminę budowę Al.Marylskiego.
- planowany przebieg ścieżki rowerowej z Książenic do Grodziska M.

Niestety do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi, może Pani poruszy te sprawy w rozmowie ze Starostą . A może PZD jeszcze do mnie odpowie to dam Państwu informację
pozdrawiam
Iza i Witek

Awatar użytkownika
Joanna

ścieżka do Siestrzenia

Post autor: Joanna » ndz gru 07, 2008 4:24 pm

Nie ma planów przeprowadzenia ścieżki rowerowej z Książenic do Siestrzenia.
Jeśli jest taka potrzeba to proszę o złożenie petycji w starostwie najlepiej z wieloma podpisami (z doświadczenia wiem, że im więcej osób się podpisze tym bardziej poważnie zostanie potraktowana sprawa).
Obiecuję, że na spotkaniu z Projektantem i Starostą powiem o potrzebie budowy ścieżki do Sietrzenia ze zględu na bezpieczeństwo.
Także rozmawiając ze Starostą poruszę sprawy opisane przez Państwa Izę i Witka.
Joanna Biegała
radna Rady Miejskiej
w Grodzisku Maz.
tel 604 245 717

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pn gru 08, 2008 6:41 am

Chyba bardziej podstawową i potrzebną rzeczą byłoby zbudowanie chodnika dla pieszych na trasie do Urszulina i Marynina. Ruch jest na tyle mały, że rowery jakoś się zmieszczą (wiem że to nielegalne :) ). Tymczasem piesi uwielbiają chodzić nocą, skrajem ulicy w czarnych płaszczach i innych maskujących strojach.

Michał

Awatar użytkownika
Joanna

ścieżka zamiast chodnika

Post autor: Joanna » czw gru 11, 2008 4:02 pm

Obecnie taniej jest wybudować ścieżkę rowerową, ponieważ łatwiej otrzymać dotację z UE na budowę ścieżki niż na budowę chodnika.
Mam więc propozycję, aby zamiast chodnika była ścieżka do Urszulina i Marynina, z której też piesi będą korzystać (nielegalnie :) ).
Czy może tak być?
Joanna Biegała
radna Rady Miejskiej
w Grodzisku Maz.
tel 604 245 717

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw gru 11, 2008 8:26 pm

Jasne :)

Michał

Awatar użytkownika
darek

Re: ścieżka zamiast chodnika

Post autor: darek » ndz gru 14, 2008 10:50 pm

Joanna pisze:Obecnie taniej jest wybudować ścieżkę rowerową, ponieważ łatwiej otrzymać dotację z UE na budowę ścieżki niż na budowę chodnika.
Oczywiście budujmy... :)

Ale jakich to smutnych czasów doczekaliśmy... Od głodu, ognia, wojny i dotacji zachowaj nas...

Iza i Witek

Post autor: Iza i Witek » pn gru 15, 2008 11:48 am

Przyłączam się do poparcia na rzecz budowy ściezki rowerowej z Siestrzeni przez nasze Książenice do Grodziska Maz.
pozdrawiam
Iza i Witek

Awatar użytkownika
Beata B

Re: ścieżka zamiast chodnika

Post autor: Beata B » pn gru 15, 2008 3:21 pm

Ja też popieram ścieżkę do Urszulina a najlepiej gdyby docierała do trasy Katowickiej (żeby można było pojechac do lasu Młochowskiego)
pozdrawiam,
Beata

Awatar użytkownika
Ania Poręba

Post autor: Ania Poręba » śr gru 17, 2008 12:17 pm

Najtaniej to pewnie byłoby zaopatrzyć wszystkich pieszych i rowerzystów kamizelki odblaskowe i latarki, bo wieczorami na naszych drogach można się zabić po ciemku.

Mogłabym spróbować zmajstrować jakąś petycję i się przejść po Książenicach (no może nie całych).
Tylko pytanie:
do kogo dokładnie
o co mielibyśmy prosić
na kiedy by to miało być

:?:
Nigdy nie pisałam petycji :roll:
JA też tu mieszkam.

Awatar użytkownika
Joanna

Post autor: Joanna » czw gru 18, 2008 1:24 pm

Najlepiej byłoby napisać 2 petycje: do Starosty i do Burmistrza.
Zamieszczam poniżej przykładowy tekst petycji.
Na petycji dobrze jest podać adres korespondencyjny aby wiedzieli gdzie wysłać odpowiedz.

Mieszkańcy Książenic
adres korespondencyjny:
Anna Poręba
adres

Do Pana Marka Wieżbickiego
Starosty Powiatu Grodziskiego.
na drugiej petycji
Do Pana Grzegorza Benedykcińskiego
Burmistrza Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki

Petycja dotyczy ścieżki rowerowej z Grodziska do Książenic oraz wydłużenia jej do Urszulina i Siestrzenia

Zwracamy się do Pana Starosty/Pana Burmistrza z prośbą o przeprojektowanie przebiegu ścieżki rowerowej z Grodziska do Książenic.
Obecny projekt ścieżki przewiduje wielokrotne przecięcie drogi do Książenic. Uważamy, że stwarza to niebezpieczeństwo zarówno dla rowerzystów w przyszłości korzystających z tej ścieżki, jak i dla pojazdów poruszających się po drodze.
Ścieżka zaczyna się po prawej stronie drogi i także kończy po jej prawej stronie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby nie przecinianie w ogóle bardzo uczęszczanej drogi do Książenic.
Ze wzdlędów bezpieczeństwa wnioskujemy też o wydłużenie przebiegu ścieżki do Urszulina i Siestrzenia. Duże natężenie ruchu samochodowego w tym ciężarowego stwarza niebezpieczeństwo wypadku z udziałem rowerzysty.
Bardzo prosimy o szybką interwencję, aby uchronić przed wybudowaniem w złym miejscu planowanej ścieżki rowerowej.

Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy Książenic
Tu lista mieszkańców:
imie i nazwisko adres podpis
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2008 5:48 pm przez Joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Joanna Biegała
radna Rady Miejskiej
w Grodzisku Maz.
tel 604 245 717

Awatar użytkownika
Ania Poręba

Post autor: Ania Poręba » czw gru 18, 2008 2:51 pm

Witam.
Zrobiłam petycje, ale z chodzenia po domach muszę się niestety wypisać. Powód jest nie do przeskoczenia. :|
Mogę je wydrukować i zdeponować w sklepikach Książenickich z prośbą do Pań o zbieranie podpisów.
Przepraszam
JA też tu mieszkam.

ODPOWIEDZ