Podróż dookoła świata - Kanada PDF Drukuj Email

Na ostatnich zajęciach „Podróż dookoła świata” uczestnicy powrócili na kontynent Ameryki Północnej do przepięknego kraju jakim jest Kanada. Przy okazji tej wizyty przypomnieli sobie również kilka informacji o Stanach Zjednoczonych, ponieważ ponownie podziwiali Niagarę. Poznali zwyczaje Kanadyjczyków, omówiliśmy symbole i zwierzęta najbardziej typowe dla tego kraju. Pobawili się również dolarami kanadyjskimi, które poza pięknymi kolorami nadają się świetnie do dezynfekcji. Zatrzymali się na dłużej przy rdzennych mieszkańcach Kanady – Indianach i Innuitach, poznając ich kulturę i tworząc przepiękne i kolorowe łapacze snów. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.