Mój ogród - moja pasja

Projekt zainicjowany przez grupę AleBabki.

Sfinansowany z programu Działaj Lokalnie.

Założeniem projektu jest integrowanie pasjonatów przyrody, zakładających i pielęgnujących własne ogrody. W trakcie trwania projektu odbędzie się cykl spotkań ogrodowych, sadzenie 1000 tulipanów oraz rewitalizacja zieleni przy tablicy upamiętniającej wydarzenia historyczne.

3000 cebul tulipana dla szkoły PDF Drukuj Email

W ramach projektu prowadzonego przez grupę AleBabki z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach otrzymała ponad 3000 cebul tulipana Preludium Chopina.
Wychowawcy otrzymają dla swoich klas przygotowane pakiety cebulek po 100 szt. do posadzenia w szkolnym ogrodzie. Pakiety już są gotowe dzięki naszym młodym wolontariuszkom! Akcja sadzenia cebul będzie trwała od 22.10 do 26.10.
Ponadto 23.10.2018 w godzinach przedpołudniowych zostanie również przeprowadzona akcja rewitalizacji nasadzeń we frontalnej części Szkoły, przy głównym wejściu i pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych. Zapraszamy wolontariuszy do pomocy, z własnymi szpadelkami.

Spotkania w ogrodach PDF Drukuj Email

We wrześniu rozpoczęły się ogrodowe spotkania zainicjowane przez AleBabki
W ramach projektu ''Mój ogród - moja pasja" odwiedzamy ogrody pasjonatów przyrody.
Projekt finansowany przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.
Podczas spotkań właściciele ogrodów mogą skonsultować się ze specjalistą z dziedziny zakładania i pielęgnacji ogrodów.
Dotychczasowe spotkania obfitowały w pytania na temat:
- prawidłowego cięcia i formowania krzewów,
- pielęgnacji roślin sezonowych,
- przesadzania roślin,
- zasad budowania kompozycji roślinnych,
- naturalnych metod walki z nieoproszonymi gośćmi.
Czas w miłym towarzystwie podczas spotkań biegnie zdecydowanie za szybko
Zaciekawieni uczestnicy czekają na kolejne porcje informacji.