Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Projekty lalek teatralnych PDF Drukuj Email

22.01 we wtorek na spotkaniu z grupą teatralną Akuku p. Monika wraz z p. Pauliną przedstawiły dzieciom szkice kukieł przygotowane w pracowni teatru Baj. Dzieci zapoznały się i tym samym uczestniczyły w procesie tworzenia etapu przedstawienia, jakim jest projektowanie postaci. Wyrażały swoje spostrzeżenia, uwagi i sugestie dotyczące zaprojektowanej lalki i ich wyobrażenia na jej temat. Notowaliśmy uwagi do dalszych konsultacji. Dyskutowaliśmy nad wyborem kolorów ubioru i włosów, wielkości lalki i szczegółów, co one wnoszą do postaci i dlaczego zostały użyte. Poruszaliśmy temat jakie znaczenie ma kolor w wyrażaniu emocji, cech charakteru i osobowości postaci, którą chcemy przedstawić za pomocą lalki teatralnej. Dzieci zauważyły też, że nasycenie i barwy przedmiotów mają znaczenie w aspekcie odległości z jakiej się je obserwuje.

Uczestnicy zajęć wykazywali się bardzo celną analizą osobowości postaci, które zagrają w naszym przedstawieniu. Odkrywali cechy ukryte, które nie są mocno wyeksponowane, ale istotne dla przedstawienia bohatera. W wypowiedziach i obserwacjach dzieci była widoczna duża wrażliwość emocjonalna, ale też dojrzałość. Niektóre dzieci już polubiły swoje postaci, a niektóre się z nimi jeszcze oswajają i odkrywają cechy nieoczywiste, głębiej ukryte.

Grupa jest bardzo mocno zaangażowana w proces twórczy. Pojawiały się już kreatywne pomysły jakie techniczne rozwiązania zastosować aby wykonać kukłę. Wyzwań przed nami bardzo dużo. Będziemy tworzyć lalki nie tylko ludzkich postaci, ale też zwierząt, przedmiotów i drzewa.

Działalność teatru Akuku jest dofinansowana w ramach projektu Niepodległa inspiruje ze środków pozyskanych z Fundacji PZU.

 
Konsultacje w Teatrze Baj PDF Drukuj Email

W ramach nawiązanej współpracy, gościliśmy w pracowni warszawskiego teatru lakowego Baj. Konsultacje dotyczyły projektów lalek, do przedstawienia przygotowywanego przez grupę teatralna Akuku, którą tworzą nasi uczniowie. W pracowni teatru Baj, pan Łukasz Kuczyński z wielkim entuzjazmem, tworzył szkice kukieł, które będą głównymi postaciami w naszym przedstawieniu opartym na utworze Joanny Porazińskiej Dwie Dorotki. Dziękujemy za wsparcie.

Działalność teatru Akuku jest dofinansowana ze środków pozyskanych z Fundacji PZU.

 
Grodziskie kolędowanie PDF Drukuj Email

W niedzielę 20 stycznia 2019 o godzinie 19 nasz szkolny chór pod dyrekcją Tadeusza Robaszyńskiego-Jańca wystąpił na 9 corocznym przeglądzie chórów z Grodziska Mazowieckiego, organizowanym w kościele przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim.

Nasz chór wystąpił jako drugi w kolejności z utworami Adeste Fideles i Ding Dong Merilly on High. Otrzymał piękne i dłuuuuugie brawa.

Wystąpiło 10 chórów. Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały kolędę Cicha Noc.

Działalność chóru jest dofinansowana ze środków pozyskanych z Fundacji PZU.

 
Frycki PDF Drukuj Email

Szkolny zespół pieśni i tańca "Frycki", który powstał dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU, przełamuje kolejne lody. Coraz mniejszym problemem dla uczestników jest trzymanie się za ręce.

Aktualnie zespół szlifuje taniec kaszubskich rybaków dzek oraz śląskiego trojaka - żeby taniec był łatwiejszy, umila go sobie śpiewając jego słowa "Zasiali górale...". Uczestnicy próbują też opanować słowa piosenki "Kukułeczka kuka", ale refren jeszcze ich przerasta. Hitem na rozgrzewkę i przerwy jest klapok.

Na jednych z zajęć zespół zrobił próbę z elementami strojów, wszystko komponuje się naprawdę całkiem nieźle.

 
Efekty projektu „Gram w matmę” PDF Drukuj Email

W czasie trwania projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku powstało pięć gier matematycznych:

  • Matematyka w 15 sekund - gra polega na rozwiązywaniu zadań w 15 sekund. Nowatorskim rozwiązaniem w tej grze jest to, że jedna z wartości w zadaniu jest zmienna i wynosi tyle, ile gracz wyrzucił kostką do gry o wartościach od 1 do 12.
  • Nie dziel przez 0 jest Piotrusiem matematycznym
  • Matematyczne Monopolly – jest to gra przypominająca tradycyjne monopolly, jednak gdy gracz stanie na polu SZANSA lub KASA BANKOWA pobiera kartę z matematycznym zadaniem, które musi rozwiązać.
  • Matematyczne memory
  • Bryły mi nie straszne - gra polega na wykonywaniu zadań z kart – zbudowaniu bryły, a następnie dokonaniu obliczeń.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 30
Joomla Templates designed by Web Hosting