Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Pierwsze widoczne efekty PDF Drukuj Email

Kolejny miesiąc prac nad grami zaowocował widocznymi efektami. Uczestnicy zajęć Gram w matmę sfinansowanych przez Fundację mBanku, przygotowali karty do gier Nie dziel przez O, memo oraz Matematyka w 15 sekund, wydrukowali je i zalaminowali. Klaruje się również plansza do gry Biznes matematyczny.

Uczestnicy są bardzo kreatywni i wciąż wpadają na nowe pomysły. Ostatnim z nich jest przygotowanie gry dotyczącej geometrii, wykorzystującej słomki konstrukcyjne. Zadania do niej zostały już ułożone, słomki zakupione.

Wszyscy nie mogą się doczekać ukończenia prac oraz turnieju gier matematycznych, który będzie testem powstałych produktów w praktyce.

 
Kolejny miesiąc prac nad grami PDF Drukuj Email

Kolejne zajęcia zrealizowanych w ramach projektu „Gram w matmę” sfinansowanego przez Fundację mBanku, przebiegały w bardzo pracowitej atmosferze. Uczniowie w trakcie zajęć przygotowywali bazę zadań matematycznych, które wykorzystają w grach. Jedna z grup przygotowuje planszę do gry „Biznes matematyczny”.

W trakcie pracy pojawiają się kolejne pomysły dotyczące modyfikacji gier. Grupa przygotowująca grę „15 sekund matematycznych” wpadła na pomysł poszerzenia wariantów zadań dzięki zastąpieniu jednego ze składników zadania liczbą wylosowaną poprzez rzut kostką. Uczniowie zaczęli również przygotowywać opakowania, w których gry będą przechowywane, ozdabiali je i tytułowali, wykorzystując zakupione materiały papiernicze.

 
Warsztaty dziennikarskie PDF Drukuj Email

Warsztaty dziennikarskie odbywające się w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU, prowadzone są zdalnie z Dochy, stolicy Kataru przez p. Annę Janke. Warsztaty wzbudzają w dzieciach duże zainteresowanie.

Na ostatnich zajęciach połączenie internetowe płatało figle, ale transmisja się powiodła, a relacja bardzo podobała się uczestnikom. Pani Anna w formie reportażu filmowego, zrelacjonowała dzieciom przygotowania do obchodów Święta 100 lat niepodległości Polski w Dosze. W roli głównej wystąpił polski bigos.

Na kanwie transmitowanego filmu dzieci tworzyły scenariusze własnych reportaży, dotyczące zwyczajnych tematów dnia powszedniego. Jak same stwierdziły, z pasją można opowiedzieć nawet o najzwyklejszych sprawach.
Nasi uczniowie zaciekawili p. Annę opowieściami o obchodach 100 lat niepodległości zorganizowanych w naszej szkole w stylistyce nawiązującej do realiów 20-lecia międzywojennego.

 
Mali Słowianie PDF Drukuj Email

Zespół tańca ludowego „Mali Słowianie” działający w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach został założony w tym roku szkolnym w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU.

Dzieci są bardzo chętne do współpracy oraz zabawy. Podczas kilku zajęć udało im się opanować układ taneczny do tańca miotlarz. W tej chwili „Mali Słowianie” pracują nad układem niestandardowym do tańca krakowiak.

Zajęcia dają uczestnikom dużo radości i zadowolenia.

 
Śladami polskich odkrywców PDF Drukuj Email

W sobotę 27 października uczestnicy zajęć „Dokonania naukowe Polaków” oraz „Polskie ślady na mapie świata”, które odbywają się w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” sfinansowanego przez Fundację PZU, pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie odwiedzili muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie zapoznali się z realiami jej pracy naukowej i wieloma ciekawostkami z życia osobistego. Pani oprowadzająca grupę, bardzo ciekawie opowiadała o życiu i odkryciach naszej dwukrotnej noblistki.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer „Śladami polskich odkrywców”, podczas którego rozwiązywali zadania przygotowane dla nich przez p. Izabelę Ciosek, przewodniczkę po Warszawie dokadZdzieckiem.pl.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 29
Joomla Templates designed by Web Hosting