Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Wyniki drużyn - Chopinowski Quest PDF Drukuj Email

W grze terenowej, która odbyła się 18.10.2019 r. w ramach "Wieczoru z kulturą na horyzoncie" wystartowało 11 drużyn. Grę ukończyło 9 z nich. Żadna drużyna nie zdobyła maksimum punktów. Aż 5 drużyn zrobiło tylko po jednym błędzie w queście.

Biorąc pod uwagę czas w jakim drużyny ukończyły grę, zajęły one:

I miejsce z czasem 47 min. - Dzikusy
II miejsce z czasem 48 min. - Władcy wojny
III miejsce z czasem 59 min. - ex aequo: Drużyna pierścienia i Pszczółki
IV miejsce z czasem 1 godz. 4 min. - Brawl Stars

Gratulujemy!

 
Wieczór z kulturą na horyzoncie PDF Drukuj Email

18 października Fundacja zorganizowała "Wieczór z kulturą na horyzoncie". W ramach wydarzenia mogliśmy obejrzeć wystawę prac – haftowanych obrazów Pana Kazimierza Piotrowicza. Zarówno dzieci, jak i dorośli wystartowali w grze terenowej i zmierzyli się z Chopinowskim questem. Najmłodsi uczestnicy wieczoru wzięli udział w warsztatach plastycznych. Wieczór zakończyliśmy ogniskiem na terenie OSP w Książenicach.

 
Zdrowe odżywianie PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Zdrowe jutro” p. Alicja Gruszecka rozpoczęła realizację zajęć o zdrowym odżywianiu. Na pierwszych zajęciach na podstawie krótkiego filmu „Dziesięć zasad zdrowego żywienia” uczniowie stworzyli kolaż, który jest prezentowany na gazetce ściennej w holu korytarza szkolnego. Następnie wykonały pyszne kanapki z mnóstwem zdrowych warzyw, które ze smakiem skonsumowały.

Zajęcia wnoszą również możliwość nauki współpracy, komunikacji, pracy zespołowej i nabywania kompetencji społecznych.

 
Ruszyły zajęcia Urządzimy się matematycznie PDF Drukuj Email

Na pierwszych zajęciach prowadząca omówiła z uczestnikami  cel i harmonogram zajęć oraz ustaliła zasady pracy na zajęciach. Następnie wyjaśniła kolejne kroki wykonywania projektu pokoju.

Uczniowie przypomnieli sobie w jaki sposób przeliczamy skalę. Przeprowadzili również eksperymenty z określania odległości. Zmierzyli pomieszczenia i meble w celu uzmysłowienia sobie proporcji i wymiarów. W kolejnym kroku wykonali rysunki roboczego projektu pokoju.

Następnie uczniowie przystąpili do wykonania technicznego projektu pokoju. Na rysunkach zostały uwzględnione wymiary pomieszczenia oraz mebli. Mierzyliśmy salę zajęć oraz odległości na korytarzu szkolnym. W ten sposób uczniowie nabrali większej orientacji w przestrzeni i lepiej umieją określić odległości i wymiary przedmiotów.

Zajęcia sfinansowane przez Fundację mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.


 
Zaczęliśmy projekt Art-matma PDF Drukuj Email

Na dotychczasowych zajęciach omówiliśmy cel zajęć i harmonogram pracy. Ustaliliśmy zasady pracy na zajęciach. Podzieliliśmy się na zespoły robocze.

Prowadząca wyjaśniła czym jest haft matematyczny. Członkowie zespołu projektowego zapoznali się z przykładami haftów oraz dowiedzieli się jak przygotować wzory i wykonać pracę. Przystąpili też do wykonania prostych haftów wg przygotowanych przez prowadzącą wzorów. Na początek uczniowie przeplatanie nitki rysowali ołówkiem na wzorach.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy zajęć wykonali nakłucia kartonu wg wzoru wraz z oznaczeniem kolejności przeplatania muliny. Następnie wykonali wzór zawierający kilka technik przeplatania muliny.

Ustaliliśmy też, że na warsztatach dla chętnych uczniów z klas 7-8 będziemy wykonywać kartki świąteczne.

Zajęcia sfinansowane przez Fundację mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 36
Joomla Templates designed by Web Hosting